Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Dersler-Sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumDersler-Sorular
Mesaj icon Konu: arapça gramer Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ihl li dadas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ihl li dadas Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Mayıs2008 Saat 18:47
ESSELAMU ALEYKÜM HAYIRLI AKSAMLAR  YA BANA BU ARAPCA GRAMER DE YARDIMCI OLACAK BİR MÜSLÜMAN KARDESİM VAR MI YARINA ÖDEV HAZIRLAMAM LAZIM COK ACİL HANGİ SİTEDE BULABİLİRİM BU TÜR KONULARI

IP
nuse
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı nuse Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ağustos2010 Saat 15:55
s.a kardeşim bana Arapça konusunda yardım edebilir misin ilahiyat ile yazdıkların aynen katılıyorum bizim gibi düşünen insanın öok da az olduğunu biliyorum onun için seni nedendir bilmem kendime yakın gördüm... umarım cevap yazarsın

IP
yankı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yankı Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ağustos2010 Saat 23:31
ofaruk 27 bahsettiğiniz linki açtım..ücretlimi merak ettim..

IP
ebruuu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ebruuu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Şubat2011 Saat 16:13
bana arapça gramer bilgilerinin açıklaması lazım genel olarak ama kelime harf vs ..

bi türlü bulamıyorum gramer kitapları aldım ama pek bir işime yaradığı söylenemez bana bu konuda acil yardım edebilecek biri lazım ..

IP
sahafixe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sahafixe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Şubat2011 Saat 22:23
Güvenle Başvurabilceğiniz Arapça eserler ;

-Fono , Arapça ilk adım
-cantaş yayınları , Modern Arapça serisi
-Elif Yayınları , Arapça seçme Hikayeler (Musa Yıldız)
-Elif yayınlarından çıkan diğer eserler
-Kalem yayınlarından ki bu eser pratik konuşma aşamasında çok iyi bir eser. tamamen mısırda arapça bilmeyenlere yönelik kurslarda yapılan eğitimlerden alınmış konuşmalar içermektedir. ARAPÇA GÜNCEL KONUŞMALAR.
-Azim Arapça eğitim seti
-cantaşın Hikayeleri Seri
-Gene cantaşın Arabiyat'ül-lilhaya , Kavaidi Arabiyeti müyessera , kıraat'il müyessera
-Mehmet Maksudoğlu hocamızın kitaplarına başvurabilirsiniz. (Arapça Öğreten kitap gibi)
(Şimdilik bunlar aklıma geliyor bu eserler arap okullarının arapça eğitiminde kullandığı metotlar ve hikaylerden hazırlandığı için iyidir. Muhakkak gene iyi eserler vardır ama ben bunlara ulaşabildim amacım reklam değildir diğer değerli hocalarımızında güzel eserleri vardır muhakkak ben bunlara ulaştım şu ana dek.)
- Tabii gene onlinearabic.com yani bu sitenin Arap hocalardan Arapça Derslerini alabilrisiniz 6 aylık
-gene bu sitede Musa Yıldız Hocamızın hikaye çözümlemeleri ilerlemenize büyük katkı sağlar.
-AÖFüde alabilirsiniz bu size kalmış ama diğerleri büyük fayda sağlar(Kuran - Hadis için yardımı dokunur)
-Suriye lehçesi dersleride Arapça Öğrenme amaçınız doğrultusunda değerlendireceğiniz birşey alıp almamak kullanım amaçına bağlı. Suriyede bulunacaksanız öğrenmekte fayda var ama genede FASİH arapçayı konuşmanızı tavsiye ederim lehçe anlayın fasih konuşun.
suudi arabistanda bulunacaksanız suriye lehçesine ihtiyacınız olmayacaktır.

birde ingilizceniz varsa diye söylüyorum medine islam üniversitesinin 4 kitaplık bir arapça öğrenme serisi vardır egzersiz kitapları tamamen arapça olup KEY adlı inglizce açıklamalı yardımcı kitapları vardır. Arapça inglizce grammeriyle büyük benzerlikler göstermektedir.

bu aşamaları takip ederek sıkı çalışırsanız ilerlersiniz. Emsile bina maksud avamil izzi elinizin altında bulunmasında fayda vardır. Arap grammerini bir tabloda özet olarak görmek beyin jimlastiği acısından iyi olacağı kanaatindeyim

Düzenleyen sahafixe - 28Şubat2011 Saat 22:33

IP

<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma