Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
"Sıfırdan Arapça" çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.net"Sıfırdan Arapça" çalışmaları
Mesaj icon Konu: bu yollardan geçenler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
*sabri*
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı *sabri* Cevapla bullet Konu: bu yollardan geçenler
    Gönderim Zamanı: 18Eylül2013 Saat 18:12

selamun aleykum ilahiyata bu sene yerleştim nasipse okuyup bitirmek istiyorum ancak fakülteye gittiğim ilk gün şevkim kırıldı düz lise olduğum için hocaların psikolojik konuşmalarından çok etkilendim yok efendim çok geç kalmışız bizim bu fakülteye gelmeden önce hafız olup arapça temel almamız lazımmış hoca haklı ama ben diploma peşinde değilim ki bu benim 2. fakültem.. sen bana nasıl çalışmam gerektiğini söyle kaynaklardan haber ver..küçük bir sitemden sonra şöyle soru sormak istiyorum piyasayı etraflıca araştırdım ancak her sahada en az 5-6 kaynak mevcut bu durumda kararsız kaldım arapça öğrenmem için hangi kaynaklar daha ön planda? temelsiz biri olduğum için yazı hattım sıfır,kelime haznem sıfır,arapçam sıfır..ilkin hangi kitaplardan başlamalıyım sarf-nahiv kitaplarına baktımda benim arapçam yok ki kuralları uygulayayım..alternatifli kaynak önerisi yerine sarf-nahiv-yazma becerisi-arapça sözlük-temel amaçlı kitaplardan nokta atışı tavsiyeler bekliyorum zaten kafam karışık ikilem içersinde kalmadan karar vermek dah kolay olur..bu yollardan geçen tüm büyüklerimden yardım bekliyorm..kendimi nasıl geliştiririm?günde kaç saat ve nasıl çalışmalıyım? çalışmalıyım?sözlük alanında en iyi kaynak hangisi?

IP
kul84
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kul84 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 11:27

slm kardeşim bende aynı durumdayım.düz lise çıkışlı olmama rağmen bir heves aöf 1 sınıfa başladım ama benim de senin gibi hevesim kırıldı kendimi çok kötü hissediyorum tek kelime arapça yok.düşünüyorum da hadi diyelim sınavları geçtim yarın bir gün öğremenlik yapmaya kalksam ne öğreteceğim çocuklara.gerçi allah buraya kadar nasip ettiyse bundan sonrasına da bir kolaylık gösterir umarım.allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1567

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 11:43
Orjinalini yazan: *sabri*

selamun aleykum ilahiyata bu sene yerleştim nasipse okuyup bitirmek istiyorum ancak fakülteye gittiğim ilk gün şevkim kırıldı düz lise olduğum için hocaların psikolojik konuşmalarından çok etkilendim yok efendim çok geç kalmışız bizim bu fakülteye gelmeden önce hafız olup arapça temel almamız lazımmış hoca haklı ama ben diploma peşinde değilim ki bu benim 2. fakültem.. sen bana nasıl çalışmam gerektiğini söyle kaynaklardan haber ver..küçük bir sitemden sonra şöyle soru sormak istiyorum piyasayı etraflıca araştırdım ancak her sahada en az 5-6 kaynak mevcut bu durumda kararsız kaldım arapça öğrenmem için hangi kaynaklar daha ön planda? temelsiz biri olduğum için yazı hattım sıfır,kelime haznem sıfır,arapçam sıfır..ilkin hangi kitaplardan başlamalıyım sarf-nahiv kitaplarına baktımda benim arapçam yok ki kuralları uygulayayım..alternatifli kaynak önerisi yerine sarf-nahiv-yazma becerisi-arapça sözlük-temel amaçlı kitaplardan nokta atışı tavsiyeler bekliyorum zaten kafam karışık ikilem içersinde kalmadan karar vermek dah kolay olur..bu yollardan geçen tüm büyüklerimden yardım bekliyorm..kendimi nasıl geliştiririm?günde kaç saat ve nasıl çalışmalıyım? çalışmalıyım?sözlük alanında en iyi kaynak hangisi?

Şevkiniz hiç kırılmasın , planlı ve düzgün çalışın. Biz de ilahiyatta okurken hiç bir şey bilmeden gelen düz lise mezunu arkadaa.ıdşlar vardı. İnanın  bir çoğu imam hatip çıkışlı arkadaşları geçtiler. Hem arapça not ortalamasında hem de başar

السلام علي من اتبع الهدى
IP
kul84
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kul84 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 14:04
yaaa öylemi bu bana iyi bir moral oldu tşk. ederim

IP
*sabri*
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı *sabri* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 14:25
Kul84 kardeşim ALLAH yardımcınız olsun inşallah ALLAH bitirmeyi nasip etsin..Atalay hocam benzeri örnekleri bende duydum hatta fakültede ki nahiv hocam düz lise çıkışlı ezher mezunu bu noktada daha fazla çalışmam gerektiğinin farkındayım ancak şöyle düşünün sınava hazırlanan iki öğrenci olsun biri günde 8 saat çalışıyor ama ne verim alıyor nede kaliteli kaynak çözüyor böyle tiplerle karşılaşmışızdır diğeriyse günde saat çalışıyor ve ne çalıştığını biliyor kaynak noktasında en iyi kaynağı çözüyor böyleliklede verimde alıyor benim durumumda böyle..ben eğer günde 3 saat çalışacaksam ara yollara sapmak istemem bu nedenle beni hedefime ulaştıracak en uygun kaynak ve çalışma metodu hakkında fikir almak istiyorum..çok şükür fakültede bir hocam beni medresesine davet etti boş vakitleri orda geçirmem için onada sordum bu soruları o medrese geleneğinden geldiği için modern kitaplardan haberi yok daha çok arapça kaynaklarla uğraşmış kürtçeden arapça öğrenmiş bu noktada yardım bekliyorum..site yöneticilerimizinde bu yönde bir çalışma yapmalarını bekliyorum çünkü benim gibi olan her arkadaş böyle bir başlık açsa forumda soru kirliliği olur hiç değilse bu soruların önüne geçmek için doyurucu ve yol gösterici bilgiler verilmeli..daha önce hiçbir foruma üye değildim ilk ve tek üyeliğim buraya inşallah arapça bilen büyüklerim bizlere ne yapmamız noktasında yol gösterir..ALLAH herkesten razı olusun

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1570

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 15:42
Orjinalini yazan: *sabri*

Kul84 kardeşim ALLAH yardımcınız olsun inşallah ALLAH bitirmeyi nasip etsin..Atalay hocam benzeri örnekleri bende duydum hatta fakültede ki nahiv hocam düz lise çıkışlı ezher mezunu bu noktada daha fazla çalışmam gerektiğinin farkındayım ancak şöyle düşünün sınava hazırlanan iki öğrenci olsun biri günde 8 saat çalışıyor ama ne verim alıyor nede kaliteli kaynak çözüyor böyle tiplerle karşılaşmışızdır diğeriyse günde saat çalışıyor ve ne çalıştığını biliyor kaynak noktasında en iyi kaynağı çözüyor böyleliklede verimde alıyor benim durumumda böyle..ben eğer günde 3 saat çalışacaksam ara yollara sapmak istemem bu nedenle beni hedefime ulaştıracak en uygun kaynak ve çalışma metodu hakkında fikir almak istiyorum..çok şükür fakültede bir hocam beni medresesine davet etti boş vakitleri orda geçirmem için onada sordum bu soruları o medrese geleneğinden geldiği için modern kitaplardan haberi yok daha çok arapça kaynaklarla uğraşmış kürtçeden arapça öğrenmiş bu noktada yardım bekliyorum..site yöneticilerimizinde bu yönde bir çalışma yapmalarını bekliyorum çünkü benim gibi olan her arkadaş böyle bir başlık açsa forumda soru kirliliği olur hiç değilse bu soruların önüne geçmek için doyurucu ve yol gösterici bilgiler verilmeli..daha önce hiçbir foruma üye değildim ilk ve tek üyeliğim buraya inşallah arapça bilen büyüklerim bizlere ne yapmamız noktasında yol gösterir..ALLAH herkesten razı olusun

Arapça nasıl öğrenirim, Arapçamı nasıl geliştiririm, nasıl çalışmalıyım, hangi kaynakları kullanmalıyım vb. yüzlerce soruları benimde kafamı kurcalamıştı. Yaklaşık 4 yıl evvel aynı soruları bu foruma yazmıştım, sağolsun birçok arkadaşlar bir şeyler önermişlerdi ve de istifade etmeye çalışmıştım ama yine de bir şeyler yanlış gidiyor, sistemli çalışamadığımı ya da çalışma sistemimde sorunlar olduğunu hissediyor ancak isimlendiremiyordum.

Derken www.onlinearabic.net büro telefon numarasını aradım ve orada İbrahim ve İhsan hoca ile konuştum, kafamdaki sorunları anlattım.
Sağolsun ihsan hoca uzun uzadiye beni dinledi akabinde birkaç soru sordu ve neticesinde bana bir program çizmişti. İşte ondan sonra ne yapacağımı, neye çalışacağımı, neler yapabileceğimi daha iyi anlayarak çalışma etaplarımda da ilerlediğimi gördüm.

Size tavsiyem, tecrübeyle sabittir www.onlinearabic.net büro telefon 0212 631 76 93 numarasını arayın İhsan hocaya ulaşın, meramınızı anlatın, size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Göreceksiniz zaten arapçaseverlere karşı da çok ilgililer.

Arapça ile ilgilendiğim her an aklıma geliyor ve sürekli dua ediyorum.
Aynı mutluluğu ve başarıyı sizinde yaşayabileceğinizden eminim.
Bu arada bende düz lise mezunuydum, buna rağmen hamd olsun Arapça ile ilgili güzel yerlere gelebildim, yeter ki neyi nasıl yapabileceğini bilmiş ol.

Bu yollardan geçen biri olarak tecrübelerimi paylaşmış olayım.

Mevlam başarılar versin.

IP
kul84
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kul84 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 17:04
bu foruma üye olmakla ne kadar ıyı ettiğimi şimdi daha da iyi anlıyorum.allah razı olsun tüm arkadaşlardan tekrar cesaretlendim arapça konusunda.saniye hanım tavsiyenize uyup ihsan hocayla görüşüp en kısa zamanda da derslere kayıt olacağım.umarım hepimizin emekleri boşa çıkmaz

IP
*sabri*
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı *sabri* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Eylül2013 Saat 14:41
tavsiyeniz ve başarı dilekleriniz için teşekkürler ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

IP
Edeb-ul Adab
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Edeb-ul Adab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2013 Saat 00:30
Selamun Aleyküm ,
Ben de düz lise olarak gittim arap dili ve edebiyatı bölümüne yerleştim 4.sınıf oldum hatta bilinçli olarak uzattım da okulu amacım daha iyi öğrenebilmek ve kendimi geliştirmekti çünkü alt yapı olmaksızın gelince ilk 2 senem tabiriyle turist gibi oldum şu an itibariyle gösterdiğim çaba sayesinde sınıftaki birçok imam hatip çıkışlı arkadaştan pratik olsun sarf nahiv olsun daha iyiyim ama iş düzenli ve gayretle istekle çalışmakta :D

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْت&
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide