Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: Kimler kayıt yaptırabilir? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Kimler kayıt yaptırabilir?
    Gönderim Zamanı: 13Ağustos2013 Saat 13:38

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

YGS’den 140 baraj puanını geçen adaylar açıköğretimde İngilizce Öğretmenliği hariç tüm bölümleri tercih etme hakkına sahiptirler. 
Birinci yerleştirme sonucunda herhangi bir örgün öğretime yerleşen aday , ikinci bir üniversite okumak istiyorsa açıköğretimin kontenjansız bölümlerini ek yerleştirmeyle tercih edebilir. 
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarının herhangi birine okudukları veya mezun oldukları programlardan/bölümlerden farklı olmak kaydıyla İkinci Üniversite kapsamında başvuru yapabilirler.
Kayıt Tarihleri
2013- 2014 öğretim yılında kayıtlar 02 – 17 Eylül 2013 tarihleri arasında “İnternet Başvuru ve AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir. 
İnternetten başvuru yapmayanlar kazandıkları bölüme kayıt yaptıramazlar. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. İnternet başvurusu yapıldıktan sonra istenen diğer kayıt belgeleri ile birlikte bulunduğunuz şehirdeki AÖF bürolarına kayıtlarınızı yaptırmanız gerekiyor. 
İnternetten Başvuru Nasıl Yapılır?
“2013 Öğrence Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilenlerin “ kayıt hakkı kazananların internetten başvuru işlemlerihttp://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden, kayıtları da açıköğretim fakültesi (AÖF) bürolarından yapılacaktır. 
İnternet Başvuru Adımları
Açıköğretim, iktisat, işletme fakültelerine 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilenler, internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “ÖSYS Yeni Kayıt” linkine tıklayarak internetten başvurularını gerçekleştireceklerdir. 
Başvuru sitesinde öncelikle başvuru yapacağınız kayıt türünü tıklayarak “BAŞVURU” sayfasına gelip, sayfada bulunan açıklamaları okuduktan sonra verilen komutlara devam ederek “BAŞLA” tuşuna basılır. Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklamalar doğrultusunda doldurarak “ İLERİ” tuşuna basılır. 
• Öğrencinin ÖSYS’ye başvuru esnasında verdiği dijital fotoğraf kimlik kartında ve fakülte kayıtlarında da kullanılacaktır. Bu fotoğraf açıköğretime kayıt esnasında internet başvuru esnasında kayıt sayfasında yer alacaktır. Fotoğrafını değiştirmek isteyen adaylar, internet başvuru adımlarında gözükecek fotoğrafın altında “YENİ RESİM YÜKLE, GÖZAT “ butonları vardır. Bu linklere tıklayarak fotoğraflarını değiştirebilirler. 
Öğrenciden dijital ortamda alınan veya internet kaydı esnasında öğrencinin sisteme yüklediği fotoğraf kayıt yapan AÖF büro görevlisi tarafından incelecek, kayıt koşullarına uygun fotoğraflar kabul edilecektir. 
Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgileriniz gelecek, verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise “Yukarıdaki Tüm Bilgilerin Doğruluğunu Kabul ve Beyan Ediyorum” açıklamasının yanındaki kutucuk işaretlenerek, “TAMAM “ tuşu tıklanır. 
Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini verdiği dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü almanız gerekiyor. Bu dosya içerisinde ;
► İnternet başvuru belgesi 
► Öğrenci bilgi formu
► Fotoğraflı-imzalı form
► Başvuru ve kayıt bilgilerinden oluşan iki sayfalık bir nüsha vardır. Bu belgelerin yazıcıdan siyah, okunaklı bir biçimde dökümünü almanız gerekiyor. 
Yukarıda açıklanan adımları tamamladığınızda başvuru işleminiz bitmiştir. Yaptığınız başvuruyu http:/kayit.anadolu.edu.tr adresindeki “ BAŞVURU DURUMU” başlığı altındaki kutucuğa T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra “GÖRÜNTÜLE” tuşunu tıklayarak kontrol edebilirsiniz. 
Başvuruyu tamamladıktan ve İnternet başvuru belgesi ile Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfalarının dökümleri alındıktan sonra, verdiğiniz bilgilerde bir hata olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir hata var ise 30 dakika geçtikten sonra tekrar başvuru yapınız. 

İnternet Başvurusu Sonunda Yazıcıdan Dökümü Alınacak Belgeler 
İnternet başvurusu sonunda yazıcıdan iki sayfalık döküm alacaksınız. Alacağınız dökümün 1. Sayfasında “İnternet Başvuru Belgesi”, Fotoğraflı-İmzalı Form” ve Öğrenci Bilgi Formu”, 2. Sayfasında ise “Başvuru ve Kayıt Bilgileri” bulunur. 
Başvuru ve Kayıt Bilgileri : Dökümünü aldığınız bu sayfa internet başvurusunda verdiğiniz bilgiler, kayıt tarihleri, sınav tarihleri ve öğrenciliğiniz sırasında size yararlı olacak kısa bilgilerden oluşacaktır. Bu sayfa internet sayfasındaki bilgileri kontrol edebilmeniz amacıyla size verilmiş olup öğrencide kalacaktır. 
Kayıt İçin Gerekli Belgeleri Hazırlayan adaylar; 
“Öğretim Gideri “ ödemesini T.C kimlik numaraları ile Vakıfbank’a yapmalıdırlar. 
Adaylar banka ödemelerini yaptıktan sonra kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna kayıt belgelerini teslim etmek zorundadırlar. 
Kayıt belgelerini Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Açıköğretim, İktisat, İşletme fakültelerine, AÖF bürolarına posta ile gönderen adayların kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.
Kayıt işlemleri illerdeki AÖF bürolarında yapılacaktır. AÖF bürolarının yayınlanan AÖF kılavuzunda bulabilirsiniz. 
► Kayıt işlemlerinizin hızla tamamlanabilmesi için gerekli kayıt belgeleri eksiz olarak tamamlanmalı ve belirtilen kayıt tarihlerinin ilk günlerinde kayıtlarınızı yaptırmanız önerilir. 

İLETİŞİM
Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. 
AÖF web adresi http://www.anadolu.edu.tr/ adresinden “Açıköğretim Büro Hizmetleri linkinden “ AÖF bürolarının adreslerine ulaşılabilir. 
aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)
Yazışma adresi: Açıköğretim Fakültesi Yunusemre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide