Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Meslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netMeslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
Mesaj icon Konu: Adıyaman Üniversitesi Arapça Öğretmenliği - 2013 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
kucukmehmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 05Temmuz2011
Gönderilenler: 978

Alıntı kucukmehmet Cevapla bullet Konu: Adıyaman Üniversitesi Arapça Öğretmenliği - 2013
    Gönderim Zamanı: 01Ağustos2013 Saat 17:26Adıyaman Üniversitesi Arapça Öğretmenliği - 2013 Eğitim ve Öğretim Yılında Öğrenci alıyor.

Adıyaman Üniversitesi Arapça Öğretmenliği - 2013 Eğitim ve Öğretim Yılında Öğrenci alıyor.
 
 

Arap Dili Eğitimi Anabilim  Dalı, Yükseköğretim Kurulu’nun 2547 sayılı Kanun gereği, 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde 03/08/2011 tarihinde kurulmuştur. Programda, zorunlu, alan bilgisi, öğretmenlik meslek bilgisi, genel kültür, uygulama dersleri ve seçmeli dersler yer almaktadır.

Arapça, Kültür ve Medeniyetimizin tarih boyunca etkileşim içinde olduğu bir dildir. Yüce dinimizin gereği, toplumumuzun da ibadet dilinin bir parçası olmuştur. Türk dili ve edebiyatı, Türk kültürü ve Türk halk edebiyatının tüm sanat alanlarında etkin olarak kullanılagelmiştir. Türk dilbilim çalışmalarını başlatmış, etkilemiş, Türkçenin sistematik olarak işlenmesine model oluşturmuştur. Bunlarla birlikte tarihte ve günümüzde Arap toplumuyla olan sosyoekonomik ve siyasi-kültürel ilişkilerin yoğunlaşarak devam etmesini sağlamıştır. Tarihi süreç içerisinde toplumlar arası kaynaşma, diller arası kaynaşmayı zorunlu hale getirerek günümüze kadar ilişkilerin artarak devam etmesine sebep olmuştur. Bu tarihi ve kültürel birliktelik günümüzde de Arap dili eğitimine özel önem kazandırmıştır. Bu anlayışla, bölümümüz Arapçayı çağdaş yaklaşımlarla günümüz ihtiyaçlarına uygun olarak öğretmeyi hedeflemektedir.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Programının temel amacı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Arapça ve Mesleki Arapça derslerini okutacak çağdaş yöntemsel donanım ve gerekli bilgi birikime sahip öğretmenler yetiştirmektir.

Bölümümüzden mezun olanlar, Arap ülkeleriyle yoğun gelişim içinde olan ilişkiler nedeniyle özel sektörde duyulan ihtiyacı giderecek niteliklere sahip olarak yetiştirilmektedir. Tüm kamu kurumlarında alanlarıyla ilgili görevleri alabilirler. Örneğin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı gibi ihtiyaç duyulan tüm bakanlıklarda ve Diyanet işleri başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü olmak üzere birimlerde iş bulma imkanlarına sahiptirler. Büyükelçiliklerde ve konsolosluklarda tercüman ve mütercim olarak tercih edilmektedirler. Üniversitelerimizin ilgili bölümlerinde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını yapabilirler, akademisyen olarak çalışabilirler.
عندما تُغلقُ أبوابُ السعادةِ أما
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma


Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,073 Saniyede Yüklendi.bilgili site