Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Üyelik İşlemleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE AÖF ARAPÇA DESTEK DERSLERİÜyelik İşlemleri
Mesaj icon Konu: Yeni üye Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
1Emir1
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı 1Emir1 Cevapla bullet Konu: Yeni üye
    Gönderim Zamanı: 02Temmuz2013 Saat 11:23

selamun aleykum arkadaşlar foruma yeni üye oldum

bi sorum olucaktı ben bu yıl liseden mezun oldum dil sınavına girdim ve dil3 puanım 334 arap dili ve edebiyatı istiyorum .

arapça hakkında da hiç bir şey bilmiyorum :D
bu bölüm hakkında beni bilgilendirirmisiniz.

IP
muhammed fuad
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 82

Alıntı muhammed fuad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2013 Saat 11:37

neden arap dili ve edebiyatı istiyorsun?

IP
1Emir1
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı 1Emir1 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2013 Saat 13:05
kuran-ı kerimi anlamak için

IP
muhammed fuad
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı muhammed fuad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2013 Saat 18:50
kuranı kerimi anlamak istemen cok guzel bunun için arapca öğrenmen grekiyor ama seni universitelerde arapçadan soğuturlar.üniversitelerdeki dil ve edebiyat bölümleri o dilleri öğretmiyor öğretemiyorlar.dil öğrenmek için mutlaka özel ders al yada kursa git daha kısa bir sürede ve daha ucuza öğrenirsin üniversitede meslekli iş bulacabilecegin gelecegini inşa edebilecegin aynı zamanda okurkende eğlenebileceğin bir bölümü okumalısın arap dili okuyanlar daha dogrusu dil ve edebiyat bitirenler genelde boş geziyor sana tavsiyem mutlaka arapça öğren kuranı anla din kitaplarını anla ama bunun yolu universtieden degil kurslardan özel ders almaktan geçiyor bu seni amacına daha çabuk ve kolay ulaştıracaktır karar senin bol şans

IP
1Emir1
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı 1Emir1 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2013 Saat 19:23
forumlarda bu blümdeki hocaların kaliteli olduğunu söylüyorlar fakat çok çalışmak gerekiyormuş ben çalışabilirim diye düşünüyorum.

IP
muhammed fuad
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı muhammed fuad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Temmuz2013 Saat 20:55
peki sen bilirsin ben bir müslüman olarak nasihat vazifemi yerine getirdim gerisi sana kalmıs

IP
yesilkalem
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yesilkalem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2013 Saat 08:29
Kuran-ı Kerim'i anlamak için ilk olarak "klasik usul" denilen gramer bilgilerinden başlaman lazım ki o da üniversitelerde "kıyıdan-köşeden" veriliyor..

IP
muhammed fuad
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı muhammed fuad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2013 Saat 12:28
evet yeşil kalemin yazısını okuyunca aklıma geldi kuranı kerimi anlamka için unilerdeki tüm arapçayı öğrensen bile yetmez medrese usulu arapca ogrenmen lazım mean bedii belagat bilmelisin bunları unideki hoclar bile bilmiyorlar onlar modern arapçayı öğretmeye calısıyorlar kuran arapçası klasik arapça

IP
1Emir1
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı 1Emir1 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2013 Saat 19:17
arapçada gelmek istediğim düzey imamın arkasında namaz kılarken sureye meal verebilecek kadar öğrenmek bu iş ünilerde olmazmı :?

IP
muhammed fuad
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı muhammed fuad Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2013 Saat 22:05
şimdi bak kardeşim kuranı kerim arapçası eski arapçadır. bu arapçayı da sadece medreseler mollalar öğretiyor.universitelerde yeni arapça öğretiliyor ikisi farklı şeyler.ayrıca diyelim eski arapçayı su gibi öğrendin.kuran ilimlerini bilmeden fıkıhı hadisi itikadı bilmeden kuranı kerimi arapçadan anlarsan bile gerçegi bulamazsın cunku kuranda nasih var mensuh var mutlak var mukayyed var bu iş arapça bilmekle bitmiyor ilim bilmek grekiyor yani hem arapça bilecen hem şeriat ilimlerini bilecen sana tavsiyem arapça için özel ders al hocalara git arap ülkelerine git arada gez pratik yap islami ilimleri arapça kitaplardan oku nette de dersler var ama bu senin gizli bir hobin olsun ibadetin olsun ama hayatını kazanmak için iş meslek evlilik için meslekli iyi iş bulabilecegin bir bölümü oku ilahiyat arap dili okuyanlar bir kaç seneye iş felan bulamicaklar genede karar senin

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,079 Saniyede Yüklendi.