Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Türkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARITürkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: arapçadan türkçeye tercüme !! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
AhMeT HoSnY
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı AhMeT HoSnY Cevapla bullet Konu: arapçadan türkçeye tercüme !!
    Gönderim Zamanı: 20Nisan2013 Saat 07:27

السلام عليكم ورحمه الله وبركاته
أنا احمد من مصر أدرس بكليه اللغات فى قسم اللغه التركيه وانا فى الصف الثانى وهذه ترجمه قمت بها
وضعتها حتى يستفيد الجميع هنا
واذا كان هناك خطأ فى الترجمه فليصححها أى شخص هنا
ولكم جزيل الشكر
adım ahmet       mısırlıyım
diller fakültesinde türkçe bölümünde okuyorum ikinci sınıftayım
bu metini ben çevirdim
sizinle onu paylaşmak istedim
hata varsa lütfen düzeltiniz
teşkkürler
bir şey istersiniz  yorum yapınınz

بيريز: اعتذار إسرائيل لتركيا عن حادث «مرمرة» أنهى سوء التفاهم

قال الرئيس الإسرائيلي شمعون بيريز، أمس الأحد، إن اعتذار إسرائيل لتركيا عن سقوط قتلى في هجوم على قافلة بحرية كانت متجهة إلى غزة أنهى "سوء تفاهم".

وقال بيريس في مقابلة مع قناة "سي إن إن" التركية، وجريدة "حريت"، "كان هذا في الأذهان ومطروحا على جدول الأعمال، أعتقد أن الدولتين أرادتا وضع نهاية لسوء التفاهم هذا والعودة" إلى العلاقات الجيدة القائمة بين تركيا وبيننا منذ سنوات طيبة كثيرة.

وقال بيريس إنه يجب أن تكون العلاقات بين الدولتين ودية، مضيفا "في العموم أستطيع أن أفكر في ألف سبب لتكون تركيا وإسرائيل صديقتين ولا أستطيع أن أفكر في سبب لكي لا تكونا صديقتين".

Peres :İsrail'in " Marmara"  olayından dolayı özür dilemsi iki ülke arasındaki anlaşmazlığı sona erdirmiştir.

İsrail Başkanı Şemon Peres,dün Pazar İsrail'in Gazze'ye giden Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda öldürülenlerle ilgili Türkiye'den özür dilemsinin  iki ülke arasındaki  ''anlaşmazlığı'' bitirdiğini belirtti.

''CNN'' Türk televiziyonuyla ve ''HÜRRİYET'' gazetesiyle görüşmesinde Peres,''bu, gündemde yer aldı .iki ülkenin söz konusu anlaşmazlığı gidermek ve Türkiye ile İsrail arasındaki uzun yıllardan beri süren iyi ilşkilere geri gönmek istediğini düşünüyorum '' dedi.

İki ülke arasındaki ilişkilerin dostluk gerektiğini belirten Peres,"Türkiye ve israil'ın arkadaş olması için bin sebep ileri sürebilirim . arkadaş olmamaları için bir sebep bulamıyorum " ifadelerini

IP
patience
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı patience Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Nisan2013 Saat 13:34

Dostlar epeydir yoğunluktan dolayı yazamıyordum. Umarım hepinizin sağlık ve sıhhatiniz yerindedir :)

Ahmet, format olarak gayet iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Teker teker kontrol etme imkanı bulamasam da küçük bir hata dikkatimi çekti. Şimon Peres için "Başkan" sıfatı yerine "Cumhurbaşkanı" sıfatını kullanmalısın. Kolay gelsin...  

İlim bir hucce-i bi sahildir.

Anda âlim geçinen cahildir. (Nâbi)
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma