Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Prof. Dr. Mehmet Hakkı SUÇİN (Kilitli Forum Kilitli Forum)
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netARAP DİLİ ARAŞTIRMALARIArap Dili ve Edebiyatı AraştırmalarıProf. Dr. Mehmet Hakkı SUÇİN
Mesaj icon Konu: AB'de Arapça bir Türk'e emanet Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: AB'de Arapça bir Türk'e emanet
    Gönderim Zamanı: 01Nisan2013 Saat 13:04

AB'de Arapça bir Türk'e emanet

AB'de Arapça bir Türk'e emanet

ANKARA - Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Hakkı Suçin, başta Fransa olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerinde referans olacak ‘Arapça Öğretim Programı’ hazırlayarak büyük bir başarıya imza attı. Avrupa Parlamentosu’nun isteğiyle hazırlanan Arapça Öğretim Programı, Avrupa’da Arapça öğretimi için temel referans işlevini görecek. Avrupa ülkelerinde Arapça öğretiminde kullanılacak ders kitapları, öğretim materyali ve ölçme değerlendirme bu programa göre yapılacak.

Fransa’da tartışılacak

Doç. Dr. Suçin’e hazırlatılan öğretim programı, 7 - 8 Haziran 2013 tarihinde Fransa’nın Lille şehrinde sempozyum ve çalıştayda tartışılacak. Sempozyuma Avrupa ve Arap ülkelerinden çok sayıda dil ve eğitim uzmanı ile akademisyen katılacak.

Suçin, Arap ülkelerinden dünya çapında birçok otorite olmasına rağmen Arapça programın neden kendisine hazırlatıldığı konusunda şunları söyledi:
“ Türkiye ’de Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nda ilk ve ortaöğretim düzeyinde Arapça öğretim programlarını, Diller İçin Avrupa Ortak Başvuru Metni’ne göre hazırlamıştık. Türkiye için hazırladığımız bu program deneyimini, Fransa’da Arapçanın öğretimiyle ilgili geçtiğimiz yıl yapılan sempozyumda anlattım. Anlattıklarım gerek Avrupalı, gerek Arap akademisyenlerin yoğun ilgisini çekti. Merkezi Fransa’da bulunan İbn-i Sina İnsani Bilimler Ensitüsü, Arapçanın AB ülkeleri düzeyinde öğretilmesi için benzer program hazırlamamı talep etti. Türkiye’de sağladığımız başarılı programı AB ülkeleri için de hazırladım.”

Doç. Dr. Suçin’in hazırladığı Arapça Öğretim Programı’nı Arap ülkeleri de destekliyor.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide