Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Bilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netBilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
Mesaj icon Konu: WORDDE ARAP RAKAMLARI İLE SAYFA NUMARASI VEREBİLME Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
mseha01
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı mseha01 Cevapla bullet Konu: WORDDE ARAP RAKAMLARI İLE SAYFA NUMARASI VEREBİLME
    Gönderim Zamanı: 25Şubat2013 Saat 12:54

OFFİCE 2010 WORD PROGRAMINDA SAYFA NUMARALARINI ARAPÇA OLARAK NASIL VERİYORUZ.ACİL YARDIM.ALLAH RAZI OLSUN.

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1569

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Şubat2013 Saat 13:18

ترقيم الصفحات في وورد 2007 أبجدي أ ، ب ، ج ثم رقمي 1 ، 2 ، 3

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Şubat2013 Saat 13:28

Arapça Word Sayfa Numaralandırma

Word belgeleri, bölümler, kapak sayfası, içindekiler ve metin kısımlarını ayrı numaralandırabiliyor ya da numaralandırmaya bir önceki bölümden devam edilebiliyor. Bu özellik farklı sürümlerde benzer biçimde çalışıyor. İmlecinizi belgenizdeki giriş sayfası ve içindekiler kısmına getirin.
Akabinde Word 2007'deki çok işlevli araç çubuğundan »Sayfa Düzeni / Kesmeler / Bölüm Sonları / Sayfa«ya gelin.
Daha önceki Word sürümlerinde ise »Ekle« kısmından »Kesme«ye tıklayın ve açılan pencereden »Sonraki Pencere«yi işaretleyip »Tamam«a tıklayın. Eğer gerekirse manuel olarak tüm sayfa kesmelerini iptal edin ve sonra içindekiler kısmını metinden başka bir kesme ile ayırın.

Daha sonra imleci dosyanızdaki »Ekle« kısmına götürüp »Altbilgi« ya da »Üstbilgi«ye tıklayın. Daha önceki sürümlerde bunu »Görünüm« sekmesinden »Altbilgi/ Üstbilgi«ye tıklayarak yapabilirsiniz. Word ilkin metnin üst kısmına gidecektir. Oysa artık araç çubuğunda görünür konuma gelen »Alt bilgiye git« butonuna tıklayarak alt ve üst kısımlar arasında geçiş yapabilirsiniz.
Daha önceki bölümden farklı olarak bir "Üst bilgi" ya da "Alt bilgi" yerleştirmektense, »Öncekine bağla« özelliğini »Tasarım« kısmından iptal edebilirsiniz. Word 2003 ve XP'de »Önceki gibi« seçeneğinden bunu iptal edebilirsiniz. Artık dilediğiniz "Üstbilgi" ve "Altbilgi" komutunu ekleyebilirsiniz. Bunun için imleci sayfa numarasını girmek istediğiniz yere götürün ve çoklu işlev çubuğundaki »Tasarım « sekmesinden »Altbilgi/Üstbilgi«ye tıklayarak »Sayfa numarası«nı girin. Sonra »Sayfa numaraları«na gidin ve »Basit gibi« gibi bir tema seçin.

Daha sonra tekrar »Sayfa numarası«na tıklayın ve »Sayfa Numaralarını Biçimlendir«i seçin. Word'ün daha önceki sürümlerinde, sayfa numaralarını kayan çubuktaki »Sayfa numarası ekle«deki komut satırına girin. Bir sonraki pencere hemen tüm sürümlerde aynı. »Sayfa Numaralarını Biçimlendir«den sayfa numaralarının biçimini, örneğin Arapça mı yoksa Latin harfleri mi olacağını belirleyin. Ayrıca »Başlangıç«ı etkinleştirip takip eden pencereden "1" rakamını seçerek belirlediğiniz bölümün bu rakamdan başlamasını sağlayabilirsiniz. Diğer bir seçenek de »Bölüm numarası ile birlikte « opsiyonu. »Tamam«a tıklayıp onayladıktan sonra »Kapat«a tıklayarak kapatabilirsiniz.
Eğer başka rakam biçimlerini kullanmak istiyorsanız aynı adımlardan yararlanabilirsiniz.

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Şubat2013 Saat 14:22

١- ادراج --------> ارقام صفحات --------> تنسيق

اختار حروف

سيتم ترقيم كامل المستند بالحروف

٢-  انقل مؤشر الفارة في بداية الصفحة المطلوب بدء ترقيمها بالارقام ( الصفحة الثامنة مثلا )

٣-  اعداد الصفحة ------> تطبيق على -------> من هذه النقطة ------> موافق

٤- ادراج --------> ارقام صفحات --------> تنسيق

اختار ارقام

بدء الترقيم = 1

والشكر للجميع

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته

IP
mseha01
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı mseha01 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Şubat2013 Saat 17:15
ÖZÜR DİLERİM SANIRIM BEN SORUNUMU ANLATAMADIM.BEN YUKARIDA SAYI BİÇİMİ YAZAN YER VAR YA İŞTE ORADA ARAPÇA RAKAMLARI GÖREMİYORUM.VE ORAYADA GETİREMİYORUM.ARAPÇA 2010 BİLE YÜKLEDİM.ANCAK YİNE OLMADI

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.