Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARIArapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: Kenz.Ummaldeki hdsleri çvrmm içn yrdmcı olck vrmı? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ahmet_aksy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ahmet_aksy Cevapla bullet Konu: Kenz.Ummaldeki hdsleri çvrmm içn yrdmcı olck vrmı?
    Gönderim Zamanı: 09Aralık2012 Saat 21:33

Kenzul Ummal adlı 45.000 hadis bulunan kitabın bazı hadislerinin çevirisi için bana Allah rızası için yardımcı olacak arkdaşlar var mı? Msnim:ahmet_aksy_111mail adresi vermek yasaktır facebook adresim:http://www.facebook.com/profile.php?id=100004702512721

IP
hacı veli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı hacı veli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Aralık2012 Saat 05:25

kardeş ben yardımcı olurum ama hadisi şeriflerin tercümelerini bilmeden evvel hadis usulü cerh ta'dil ve tahric ilimleri ile arapça öğrenmek itikad öğrenmek lazım çünkü hadisi şerifler okumak ile arapça bilmek ile de anlaşılmaz ilim ile anlaşılır mesela herkes ilaç prospektüsünü okur ama en iyi doktor ve eczacı anlar birde kenzul ummal de zayıf hadisler vardır bazı manaları şâz hadisler vardır bunların dogru manalarını bilebilmek için daha çok hadis bilmek icab eder ben sana yardımcı olurum lakin sana tavsiyem 12 ilimi ehlinden okumandır ve evela kutubu tıs'ayı daha sonra böyle müsned ve camileri okumandır vesselam

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.