Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: İkinci üniversite isteyenlere müjde! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Kayıt Tarihi: 01Ekim2006
Konum: Rize
Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: İkinci üniversite isteyenlere müjde!
    Gönderim Zamanı: 04Ekim2012 Saat 20:00İkinci üniversite isteyenlere müjde!

 
İkinci üniversite isteyenlere müjde!
 
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Açık ve UzaktanEğitim Fakültesi (AUZEF) açık öğretim programlarında ''ikinci üniversite'' dönemi başladı. Kayıtlar için son tarihse...

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Açık ve UzaktanEğitim Fakültesi (AUZEF) açık öğretim programlarında ''ikinci üniversite'' dönemi başladı.
 
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, halen 4 yıllık lisans programında okuyan veya mezun olanlar ''ikinci üniversite'' kapsamında, diledikleri açık öğretim programına sınavsız kayıt yaptırabilecek.
 
Böylece kendini farklı bir alanda geliştirmek, ufkunu genişletmek veya kariyer hedeflerini güçlendirmek isteyenler, üniversite sınavına girmeden ikinci bir üniversite okuma imkanına sahip olacak.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen AUZEF Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Arslan, İÜ'nün eğitim kalitesini dijital ve kolay ulaşılabilir olarak sunduklarını belirterek, yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti.
 
Arslan, ''sınavsız ikinci üniversite'' kayıtlarının 24 Ekim'e kadar devam edeceğini aktararak, sosyoloji, coğrafya, tarih, felsefe, iktisat ve işletme programlarında açık öğretim imkanı sunduklarını belirtti.
 
Üst düzey kariyere sahip kişilerin de ''ikinci üniversite'' kapsamında ön kayıt yaptırmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Arslan, şunları kaydetti:
''İkinci üniversite kayıtlarında kontenjan sınırlaması yok. Hayalini kurduğu bölümü çeşitli sebeplerle okuyamayanlara, üniversite sınavlarıyla yerleştiği bölümün yapısına uygun olmadığını fark edenlere, sahip olduğu işle yarınları arasında bir bağlantı kuramayanlara, farklı bir alanda ufkunu genişletmek isteyenlere ve ajandasında örgün eğitime devam etmek için uygun zaman aralığı bulamayanlara, Türkiye'nin her yerinden İÜ standartlarında eğitim alma imkanı sağlıyoruz. Bu hizmet için ise öğrencilerden dönemlik 370 lira ücret alınacak. Bu ücret, halk arasında 'harç' olarak bilinen ve yakın zamanda Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılan katkı payı değil, öğrenim, sınav ve materyal ücreti olarak bu meblağ alınıyor. Ders materyali olarak ise öğrencilere e-kitapları, sesli kitapları ve video kayıtlarını web sistemi üzerinden indirme imkanı veriliyor.''
 
Ön kayıtların internet üzerinden gerçekleştirildiği ''sınavsız ikinci üniversite''ye kesin kayıtlar, posta yoluyla veya AUZEF öğrenci işlerine gelinerek yapılacak.
Ön kayıt yaptırmak isteyen adaylar, '' http://auzef.istanbul.edu.tr/ana-sayfa.aspx '' adresindeki ''İkinci Üniversite'' linkini tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebiliyor.
 الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma


Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.