Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumSınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
Mesaj icon Konu: Yardım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
sakaryalı54
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı sakaryalı54 Cevapla bullet Konu: Yardım
    Gönderim Zamanı: 21Eylül2012 Saat 12:00

Merhaba , bi konuda yardımınıza ihtiyacım var büyüklerimin ve bu konuda bilgisi olan birilerinin ; Ben ticaret lisesinde okuyorum son sınıftayım ama üniv.ilahiyat okumak istiyorum temelim olmadıgı için zorlanırmıyım ? çok istiyorum istedikten sonra yapabilirmiyim ? ve ne yapmam gerekiyor . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :S

IP
zydy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33

Alıntı zydy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2012 Saat 22:06

sevgili arkadaşım, açıkcası neden ilahiyat,? imam olamak için mi? DKAB öğretmenliği için mi? öğretmenlikse DKAB öğretmneliği bölümüne gitmen gerkiyor, imam olmak için ilahiyata gitmek istiyorsan sana tavsiyem imamlarla konuşman, bu meslek hakkında bilgi alman, DİB hakkında bilgi alman, imamlık çokça aşk şevk, emek isteyen mukaddes bi meslek, engin sevgin sabrın varsa ilahiyata gel ilahiyatı okursun,başarılı olursun, önce çok dikkatli bi araştırma yap, yada kendi alanında üniversiteye git aynı zamanda önlisans ilahiyata git , bu alandaki merakını giderirsin, çalışıncada başarırsın, Allah yardımcın olsun

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1566

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Eylül2012 Saat 16:00
Orjinalini yazan: sakaryalı54

Merhaba , bi konuda yardımınıza ihtiyacım var büyüklerimin ve bu konuda bilgisi olan birilerinin ; Ben ticaret lisesinde okuyorum son sınıftayım ama üniv.ilahiyat okumak istiyorum temelim olmadıgı için zorlanırmıyım ? çok istiyorum istedikten sonra yapabilirmiyim ? ve ne yapmam gerekiyor . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :S

İstemek başarmanın yarısıdır. Çok istiyorsanız mutlaka başarırısınız. Benim de lise çıkışlı ilahiyatçı arkadaşlarım vardı. Çok başarılı oldular. Bu istek ve azimle ilgilidir. Allah yardımcınız olsun.

السلام علي من اتبع الهدى
IP
83mustafa06
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 83mustafa06 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Eylül2012 Saat 11:33
sevgili kardeşim ticaret lisesi okuyorsun bölümün meslek getirmeyen bir bölüm. sana tavsiyem meslek öğrenmen.ölümsüz bir meslek.sana para kazandıracak ailene amaçlarına uygun seni evlendirecek barklandıracak bir meslek.erkeksen tabi bu sözlerim. artık üniversite okumak boş bir şey çünkü çok fazla insan üniversite okudu artık torpilin yoksa işte bulamıyorsun torpilinde çok yüksekten olmalı.oyüzden iyi düşün doğru karar ver. gelelim ilahiyata. amacın islam dinini öğrenmekse bunu kuran kurslarına giderek arapça kurslarına giderek ve islami ilimleri alimlerden okuyarak öğrenebilirsin.amacın imam müftü vaiz kuran kursu hocası din kültürü öğretmeni olmak ise eğer bu meslekleri yapan insanlar mutlu değil çünkü bu meslekleri yapanlar üzerinde çok baskı var halk bu meslek erbabını sevmiyor. devlet bu insanları eziyor. kurumlar içerisinde insanlar birbirinin ayağını kaydırmaya çalışıyor kimse kimseyi sevmiyor saymıyor. ben sana memur olmayı tavsiye etmem. ayrıca milyonlarca ilahiyat okumuş insan var hepsi boşta. türkiye ihtiyaçtan fazla ilahiyat mezunu mezun ediyor yani diyanetin 100 000 çalışanı var ama emin ol 1 milyon diyanette çalışmayan ilahiyat mezunu var bir okadar da okuyan var

benim sana tavsiyem yasın daha cok genc kuran öğren hafız ol arapça öğren islami ilimleri alimerden arapça asıllarından oku ama allah rızası için yap bunu amacın ahiret olsun hocalık ve dunyalık olmasın

onun dışında da kendine meslek edinebilecğein bir iş seç. artık bence üni okumak saçma bişey oldu

iyi düşün doğru karar ver kolay gelsin

IP
zydy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33

Alıntı zydy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Eylül2012 Saat 13:31
mustafao6 arkadım nerde yaşıyor merak ediyorum illegal din eğitimini nasıl tavsiye ediyor anlayamıyorum, dini camia personeline halkın antipatik baktığını neye dayanarak söylüyor merak ediyorum, 1 milyon ilahiyat mezunu ortadaymış, akıl var düne kadar tüm ilahiyat koontentajanı 500 bile yoktu, dün alımlar arttı o halde bile ilahiyat lisans 9 bin, DKAB a 4 bin ilitama 5 bin öğrenci kayıt yaptı 18 bin alım var bundan mezun olacak olna 15 bin olur, kpss ye başvuran ilhyt ve DKAB bölüm mezunu sayısı 8 bin kişi var, DİB yeterlilik sınavına giren (imamhatipl lisesi, önlisans ilahiyt ve ilahyt lisans DKAB mezunlarının tamamı dahil) 53 bin kişi. 2.5milyar bütcesi 100 binin üzerindeçalışanı ile DİB en fazla personel alan bi kurum nerde 1 milyon mezun bi okadar okuyan var bilinmez ama ortada okumayan, sallayan birilerini biliyorm

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Eylül2012 Saat 19:58
Orjinalini yazan: zydy

mustafao6 arkadım nerde yaşıyor merak ediyorum illegal din eğitimini nasıl tavsiye ediyor anlayamıyorum, dini camia personeline halkın antipatik baktığını neye dayanarak söylüyor merak ediyorum,

Din öğretiminin legali illegali mi olurmuş ?

Sen laikliği baskı olarak anlayanların kafasıyla konuşuyorsun.

Din eğitimi peygamber efendimizden bu güne (eshabı suffe ) camilerin mescidlerin çevresinde ve icazetli ulemalar tarafından verilmiştir. Son bilmem kaç yılda icazetli ulema ötelenmiş ve yerine diplomalı hocalar türetilmiştir.

İcazet ile diplomanın farkını biliyorsundur herhalde bilmiyorsan da bilenlere sor öğren.

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Eylül2012 Saat 20:01
Halkın dini camia personeline antipatik bakması meselesine gelince; kelime yerine oturmamış sanırım. Ancak din görevlisi memur olmak zordur. Hata yaptığın zaman devlet memurları kanununa göre cezalanırsın. mükafat ve hak aramak    için ise allah rızası devreye girer.

Ayrıca halkı küçük gören tüm memurların aksine halkın ezebildiği durmadan en ufak hatasını bile şikayet edebildiği tek memur tipidir imamlar müezzinler hatta müftüler.

IP
ruveyda a
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ruveyda a Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Eylül2012 Saat 18:36
merhaba. meslek olarak nasıldır bilmiyorum ama eğer açık öğretim düşünüyorsan bence güzel bir bölüm.

IP
jacky374
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı jacky374 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ekim2013 Saat 12:36
İstemek başarmanın yarısıdır. Çok istiyorsanız mutlaka başarırısınız. Benim de lise çıkışlı ilahiyatçı arkadaşlarım vardı. Çok başarılı oldular. Bu istek ve azimle ilgilidir. Allah yardımcınız olsun.

Düzenleyen jacky374 - 18Aralık2015 Saat 14:39

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide