Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: Üniversite harçları kaldırıldı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Üniversite harçları kaldırıldı
    Gönderim Zamanı: 27Ağustos2012 Saat 20:21

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, öğrenci harçlarının kaldırıldığını açıkladı.

Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Toplantı sonrasında "müjde" olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu: "Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır."

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

Kaynak: http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/08/27/universite.harclari.kaldirildi/674458.0/index.html

الطالب المجتهد
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2012 Saat 20:25

Üniversite harçları tamamen kaldırıldı
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Bundan böyle birinci öğretimde harçlar kaldırılmıştır'' dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, öğrenci harçlarının kaldırıldığını açıkladı. Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Toplantı sonrasında ''müjde'' olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu:

''Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.''

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

Arınç, Gaziantep'teki saldırının terör örgütünün eylemi olduğunu belirtirken güvenlik güçlerinin büyük bir fedekarlık gösterdiklerini, terör örgütünün eylemlerinden uzaklaştıracak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in 11 maddelik  bildirisine de değinen Arınç, bu bildirinin taraflarının kimler olduğuna ilişkin kendisiyle görüşeceğini belirtirken gazetecilere bu konuda çalışma yapaları önerisinde bulundu.

Suriyeli sığınmacıların sayısının her geçen gün artığına dikkat çeken Arınç, Türkiye'de var olan kampaların tamamen dolduğunu iki yeni kamp hazırlığı içinde olduklarını belirtirken kamplarla ilgili şikayetleri asgariye indirmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

CHP'li milletvekillerinin Suriyeli kamplarına alınmadığına ilişkin iddialara da değinen Arınç, CHP'lilerin orada varolan hiçbir kampa gitmediğini sadece suriyeden kaçan  ve aileleri ile birlikte kalan asker kimlikli kamplara girmek istediğini böyle bir hakkın BM kararları çerçevesinde imkansız olduğunu belirtti. CHP'nin orda mağdur olan suriyelileri görmekten ziyade kendilerini gündeme getirmek için böyle bir yola gittiğini ve oradakilerin kimliklerini ifşa etme  tehlikesine karşı böyle bir ziyarete izin verilemeyeceğini söyledi.

الطالب المجتهد
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2012 Saat 20:31

Hükümet sözcüsü ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın mensuplarının karşısına çıktı.

Gündeme dair soruları da cevaplayan Arınç, "Bundan böyle birinci öğretimde harçlar kaldırılmıştır" dedi.

Toplantı sonrasında bir "müjde" açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır.

TOPLAM 3 MİLYON 475 BİN 874 ÖĞRENCİ FAYDALANACAK

2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır"

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANIP YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek bu akşam mükerrer veya yarınki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-universitede-harclar-kaldirildi-3895095/

الطالب المجتهد
IP
nakşi gülü
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 37

Alıntı nakşi gülü Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2012 Saat 21:02

ikinci öğretimlere bi şey yok mu şimdi?

IP
mucahit_89
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 306

Alıntı mucahit_89 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2012 Saat 21:13
Orjinalini yazan: nakşi gülü

ikinci öğretimlere bi şey yok mu şimdi?

Evet aynen öyle, haberlerde özellikle belirtildi. İkinci öğretim belli bir yasaya göre alınıyormuş, bu sebeple de harç muafiyetinden istifade edemiyormuş.

İlaveten İlitam Programı da bu kapsamda değerlendiriliyor zannediyorum. Halbuki ikinci öğretim ve ilitam programı öğrencileri daha çok harç ödüyor ama ifade ettiğim gibi belli bir yasaya dayandığından harçlar bu bölümlerde devam edecekmiş

IP
nakşi gülü
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 37

Alıntı nakşi gülü Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2012 Saat 23:50
aslında neye göre belirtmeleri lazım. yok ayrı bir öğrenci görüyorlarsa o zaman açmasınlar böyle bir bölüm. yok normal öğrenciler gibi görüyorlar o zaman bu öğrencileri de düşünsünler. yüzde elli gibi bi indirim yapsınlar.
birinci öğretimlerin ödedikleri para sanki iki  bin tl de zor geliyormuş gibi.
tamam iyi olmuş sağolsunlar birinci öğretim istifade etti ama eğitimde bu hakları sadece bir sınıfa munhasır kılmak ne kadar doğru acaba?

IP
zonguldak67
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı zonguldak67 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Ağustos2012 Saat 23:21
alan değişikliği olursada aynımı ?

IP
İhtiyar
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 465

Alıntı İhtiyar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2012 Saat 10:00
s.a

A.Ö.F Kayıt tarihlerini bilen varsa yazabilirmi?

İNSANLARI TANIDIKÇA KÖPEKLERE SAYGIM ARTTI...
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.