Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Dersler-Sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumDersler-Sorular
Mesaj icon Konu: arapça özel ders Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
aysecanguz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı aysecanguz Cevapla bullet Konu: arapça özel ders
    Gönderim Zamanı: 19Haziran2007 Saat 19:47

ya cok iyi abu turab cok güzell inş bende ilerlerim bende arapça diyolog ve birazda pratigim zayıf.Arapçayı Seviyorum  ben ilahiyata gidiyorum bu sene ara verdim.seneye devam etcem inşş. arapçadan gectimde digerlerinden nasıl geccem bana bi akıl verirmisin herkes diyo arapçadan kalır senin tam tersi olmuş diyolar aklım karışıkk

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2007 Saat 11:30

sizede hoş geldiniz

IP
serranur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı serranur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Temmuz2007 Saat 14:17
arkadaşlar bu siteyi ilgiyle takip ediyorum.hepinize teşekkürler

Düzenleyen serranur - 20Eylül2007 Saat 11:49

IP
BJKRIZA
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı BJKRIZA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Eylül2007 Saat 23:30
SELAMIN ALEYKÜM BURADA ARAPÇA DERS VEREN VİDEO YOK MU        BEN İMAM HATİP ÖĞRENCİSİYİM

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Eylül2007 Saat 12:23
Merhaba melihim666,

bence bu kadar üzülmene gerek yok. Arapçayı ciddi manada azimle çalışıp öğrenmek istiyorsan internet yoluyla veya eğitim seti üzerinden de çalışabilirsin. Ancak burada karşında bir hoca ve yanında da sınıf arkadaşların olmayacağı için motivasyonunu sürekli zinde tutman gerekiyor. Tüm arkadaşlarıma yaptığım tavsiyeyi bir kere daha burada tekrarlamak istiyorum. Haftada bir iki saat arapça çalışmakla arapça öğrenilmez. Boşuna zamanınızı harcarsınız ve bir süre sonra da bu dil çok zormuş ben öğrenemiyorum der çıkarsınız. Bu yanlış.. Bu dil sistemli çalışıldığı zaman gayet kolay bir dildir. Hatta idda ediyorum ki İngilizce öğrenmekten daha kolaydır Arapça öğrenmek. Yeter ki düzenli çalışın.

Peki nedir düzenli çalışmak? Her gün en az iki saatinizi bu dile ayıracaksınız. Bunun 20 dk.sı veya yarım saati mutlaka bir Arap radyo veya TVsini izlemekle geçmeli. Anlasanız da anlamasanızda izleyin. Hatta kulaklıklı MP3 çalar vb. imkanlara sahip olanlar gece yatmadan önce bir Arapça metni mutlaka dinleyerek uyusunlar.

Kursa gidemeyebilirsiniz, ama evde kendi kendinize çalışabilirsiniz. Bir arapça eğitim seti alın sıfırdan başlayın, her gün iki saat düzenli olarak çalışın, mutlaka ama mutlaka yazarak çalışın. Takıldğınız noktaları gelin forumda bizlere sorun, sizin gibi bu dili öğrenmek isteyenlerle tanışın, sorunlarınızı paylaşın. İmkanlarınız çok arkadaşlar. bunları değerlendirin. Bakın onlinearapça derslerimiz var. Aylık sadece 20 YTL'ye. Üstelik Arap hocalar veriyor bu dersleri. Hangi kursta bu imkanı bulabilirsiniz? Hadi diyelim ki buldunuz bu fiyata size ders verirler mi sanıyorsunuz? Bence bu büyük bir fırsat sizler için. 20 YTL'yi nerelere harcamıyorsunuz ki? Bir deneyin çok faydasını göreceksiniz. Hatta kursa giden arkadaşlar için bile tavsiye ediyorum. Pratiğinizi geliştirmek, tamamen arapça konuşan birine kulak aşinalığı edinmek için bu derslere katılmalısınız.

Online derslerle ilgili bilgileri bu adreste bulabilirsiniz:

Mevlam Arapça öğrenmek isteyen herkese yardımcı olsun, yolunu aydınlık etsin.

Herkese iyi çalışmalar.

Düzenleyen ibotea - 10Eylül2007 Saat 12:25

IP
satiye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı satiye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Kasım2007 Saat 22:49

çok guzel keşke behnımde arapçam guzel olsa

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Kasım2007 Saat 09:20
Merhaba ergulbaydar, aramıza hoşgeldin

şu adreste samsundaki dil kurslarının irtibat bilgileri var. ancak arapça ders veriyorlar mı bilmiyorum, bir sorarsın.. hatta bizi de bilgilendirirsen sitemizin kurslar bölümüne de eklemiş oluruz

Kolay gelsin..

IP
mihmandar80
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mihmandar80 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Aralık2007 Saat 18:48
Orjinalini yazan: ibotea

Merhaba melihim666,

bence bu kadar üzülmene gerek yok. Arapçayı ciddi manada azimle çalışıp öğrenmek istiyorsan internet yoluyla veya eğitim seti üzerinden de çalışabilirsin. Ancak burada karşında bir hoca ve yanında da sınıf arkadaşların olmayacağı için motivasyonunu sürekli zinde tutman gerekiyor. Tüm arkadaşlarıma yaptığım tavsiyeyi bir kere daha burada tekrarlamak istiyorum. Haftada bir iki saat arapça çalışmakla arapça öğrenilmez. Boşuna zamanınızı harcarsınız ve bir süre sonra da bu dil çok zormuş ben öğrenemiyorum der çıkarsınız. Bu yanlış.. Bu dil sistemli çalışıldığı zaman gayet kolay bir dildir. Hatta idda ediyorum ki İngilizce öğrenmekten daha kolaydır Arapça öğrenmek. Yeter ki düzenli çalışın.

Peki nedir düzenli çalışmak? Her gün en az iki saatinizi bu dile ayıracaksınız. Bunun 20 dk.sı veya yarım saati mutlaka bir Arap radyo veya TVsini izlemekle geçmeli. Anlasanız da anlamasanızda izleyin. Hatta kulaklıklı MP3 çalar vb. imkanlara sahip olanlar gece yatmadan önce bir Arapça metni mutlaka dinleyerek uyusunlar.

Kursa gidemeyebilirsiniz, ama evde kendi kendinize çalışabilirsiniz. Bir arapça eğitim seti alın sıfırdan başlayın, her gün iki saat düzenli olarak çalışın, mutlaka ama mutlaka yazarak çalışın. Takıldğınız noktaları gelin forumda bizlere sorun, sizin gibi bu dili öğrenmek isteyenlerle tanışın, sorunlarınızı paylaşın. İmkanlarınız çok arkadaşlar. bunları değerlendirin. Bakın onlinearapça derslerimiz var. Aylık sadece 20 YTL'ye. Üstelik Arap hocalar veriyor bu dersleri. Hangi kursta bu imkanı bulabilirsiniz? Hadi diyelim ki buldunuz bu fiyata size ders verirler mi sanıyorsunuz? Bence bu büyük bir fırsat sizler için. 20 YTL'yi nerelere harcamıyorsunuz ki? Bir deneyin çok faydasını göreceksiniz. Hatta kursa giden arkadaşlar için bile tavsiye ediyorum. Pratiğinizi geliştirmek, tamamen arapça konuşan birine kulak aşinalığı edinmek için bu derslere katılmalısınız.

Online derslerle ilgili bilgileri bu adreste bulabilirsiniz:

Mevlam Arapça öğrenmek isteyen herkese yardımcı olsun, yolunu aydınlık etsin.

Herkese iyi çalışmalar.

duanıza amin ecmain...

tavsiyeleriniz için de çok teşekkür ederim,sağolun.

"Kim bir kardeşini, bir günah sebebi ile ayıplarsa, o günahı işlemedikçe o kimse ölmez." Hz.Muhammed (s.a.v)
Gülün dikenine değil,kokusuna ve rengine bakın.
Prof.Dr.M.Es'ad COŞAN
IP
selale
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı selale Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Aralık2007 Saat 19:14
اسلأم علىكمy ben yeni üyeyim hocanızın msn sini bende alabilirmiyim acaba çünkü 10 yıldır fasılala bir şekilde arapçayla ilgileniyorum her zaman aklımıza sorular takılabiliyor.

IP
sonmez
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sonmez Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Aralık2007 Saat 16:18
http://dilkurslari.blogspot.com/2007/05/samsundaki-dil-kurslar.html bu site virüslüdür sakın girmeyin arkadaşlar

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Aralık2007 Saat 00:19
Ben girdim, virüs yok.  Allah Allah...

IP
mezinani
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mezinani Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Aralık2007 Saat 11:02
Orjinalini yazan: sonmez

http://dilkurslari.blogspot.com/2007/05/samsundaki-dil-kurslar.html bu site virüslüdür sakın girmeyin arkadaşlar

ben de girdim virüsten eser yok.
ayrıca şu adrese de bakılabilir;

vesselam

IP
abla
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı abla Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Aralık2007 Saat 16:16
ben ihl öğrencisiyim ama arapçam neredeyse sıfır benim şu bilindik basit konularla ilgili biraz çalışmaya ve bilemediğim konlularda yardımcı olacak bişeye ihtiyacım war bi site yadane biliyim işte bişey ama pazertesi olacagımız sınav için yardımci olabilecek birisi warmı?

benim
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ocak2008 Saat 15:08
Merhaba adprene, neden bizim derslerimizi denemiyorsun?
Anasayfamızdan aöf derslerine giriş var. Demo dersi izleyebilirsin. Ayda 4 ünite çalışıyoruz. Aylık üyelik 20 YTL, ben bir denemeni tavsiye ederim. Beğenmezsen sadece 20 YTL zarar edersin  Her üniteye ait ders konu anlatımlı, görüntülü ders videosu, ders kitabınız baz alınarak geliştirilmiş ders notları ve her üniteye ait deneme sınavına katılma imkanı var. 20 YTL ... bence denemeye değer

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.