Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
"Sıfırdan Arapça" çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.net"Sıfırdan Arapça" çalışmaları
Mesaj icon Konu: Yeni Başlıyorum, Yardımcı Olur musunuz? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
Protector
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Protector Cevapla bullet Konu: Yeni Başlıyorum, Yardımcı Olur musunuz?
    Gönderim Zamanı: 05Ağustos2012 Saat 14:25

Mrblar arkadaşlar. Ben Türk dili ve edebiyatı 3. sınıf öğrencisiyim ve Arapça öğrenmek istiyorum. Kotalı net kullandığım için video da izleyemiyorum. Ravza yayınlarının dört kitaplık "Anadili Arapça olmayanlar için Arapça dersleri" adlı setini aldım. Fakat nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Bir öneri de bulunabilir misiniz lütfen.

IP
ankara06
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ankara06 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ağustos2012 Saat 15:23

bence kursa gitmeli veya bir hocadan ders almalı kitaplarla insan maksadına ulaşamaz

IP
zydy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 33

Alıntı zydy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2012 Saat 01:21
bilen birinin rehberliğinde ciddi ve uzun soluklu bir çalışamayla baarabilirsin asi takdirde malesef çok zor görünüyor, başarılar

IP
kul84
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kul84 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2013 Saat 16:40
SLM arkadaşlar ben düz lise mezunuyum ve bu sene aöf ilahiyat bölümüne girdim fakat tek kelime arapça bilmiyorum sizce sınavlara kadar ögrenme sansım varmı.birde bu sitenin kayıt ücretlerini göremedim yardımcı olurmusunuz

IP
hiram
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hiram Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Eylül2013 Saat 16:49
merhaba arkadaşım kul84 sitede verilen arapça dersleri takip etmenin oldukça yararına olacagını düşünüyorum. ben geçen sene ilahiyatttan mezun oldum.site de verilen arapça dersleri takip ederek  ve arapça dan hiç de yabana atılmıcak puanlarla geçtim. şimdi ise ankara ünv arap dili ve edebiyatı bölümünde okuyorum benim tavsiyem arapça dersleri düzen li olarak çalış ve piyasada bulursan hikmet cücen e ait olan yardımcı kitapları temin et.sıkı çalışırsan sınavları rahat geçersin

IP
kul84
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kul84 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Eylül2013 Saat 16:37
arkadaşım öncelikle yazdığın için tşk.ınan kafayı yemek üzereyim tek kelime arapça bilmiyorum.imamhatip çıkışlı olsam bi yerden başlar çalısırdım fakat düz lise mezunuym.demoları bir türlü izleyemedim temel olarak arapça harflerden falanmı başlatıyorlar acaba

IP
hiram
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hiram Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Eylül2013 Saat 22:54
kardeşim düz lise çıkışlı olman falan sorun olmaz bende endüstri meslek çıkışlıyım 98 mezunu sadece çat pat kuran okuyabiliyordum. önemli olan ne kadar istediğin ve bu uğurda ne kadar anlayarak verimli bir şekilde çaliştığın dersler genelde imamhatiplerin başvurduğu düşünülerek arapça harflerin tanıtımı ve yazılışı ile alakalı kurallar anlatılmazan başlıyor ama yinede anlaşılmayacak kadar zor değil şimdiden öğrenim hayatında başarılar dilerim. Allah yolunu açık etsin

IP
kul84
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kul84 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 11:18
amin inşallah kardeşim.tek derdim arapça onu versem diğer dersleri veririm diye düşünüyorum.zaten fazla vaktım olmuyo ev 2 çocuk derken anca geceleri vaktim oluyo.sanırım bana en iyi uyan calışma programı bu olsa gerek

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1567

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Eylül2013 Saat 11:36

Bu sitenin forum bölümlerini iyice inceleyin sıfırdan arapça öğreten bölümler var. Ama hepsinden önemlisi azim ve gayrettir. Allah muvaffak eylesin.

السلام علي من اتبع الهدى
IP
Edeb-ul Adab
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Edeb-ul Adab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2013 Saat 00:32
Orjinalini yazan: ATALAY

Bu sitenin forum bölümlerini iyice inceleyin sıfırdan arapça öğreten bölümler var. Ama hepsinden önemlisi azim ve gayrettir. Allah muvaffak eylesin.

kardeşin dediği gibi istek azim çaba çalışma gerisi tefekkür ;)

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْت&
IP
Besm
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Besm Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ekim2013 Saat 16:13
Merhaba Arkadaşlar,
Turizm sektöründe çalışıyorum (otelciyim)iyi derecede İngilizcem var.2. dil olarakta Arap misafirlerimiz çok olduğu için Arapça konuşmayı öğrenmek istiyorum.İstanbul'da ikamet ediyorum.İyi ve hesaplı bir kurs önerebilirseniz sevinirim.Hatta Taksim civarında olursa daha da güzel olur.Teşekkür ederim

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.