Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
MEB Personeli
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netKamu PersoneliMEB Personeli
Mesaj icon Konu: Ücretli Öğretmenlik Bavşuruları başlıyor 2012-2013 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Ücretli Öğretmenlik Bavşuruları başlıyor 2012-2013
    Gönderim Zamanı: 17Temmuz2012 Saat 13:54

Ücretli Öğretmenlik Bavşuruları 15 Ağustos 2012-2013 başlıyor.

Ücretli Öğretmenlik Bavşuruları 15 Ağustos 2012-2013 başlıyor.

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürliğü 2012-2013 Öğretim yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuruları 15.08.2012 tarihinden itibaren http://esenler.meb.gov.tr
İlahiyat Ön lisans, Lisans mezunları ücretli öğretmenlik yapabilmek için "Ücretli Öğretmenlik Başvuruları" için 15 Ağustos itibariyle müracatlar başlıyor.
Web sayfası üzerinden müracatların alınacağını duyurdu. Açıklamada "Alınan başvurular değerlendirildikten sonra okullar açılmadan önce kişilere web üzerinden e-posta ve telefonla bildirilecektir, denildi.
Belirtilen tarihi kaçırmadan okul müdürlüklerine, ilçe müdürlüğüne müracatların yapılması tavsiye edildi.

KPSS Skandalının patlak vermesinden sonra öğretmen atamaları ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı okulların öğretmensiz kalmaması için B Planı olarak ücretli ve vekil öğretmenleri devreye sokuyor. Peki bir ücretli öğretmen ya da vekil öğretmen ne kadar maaş alıyor. 2010 yılında ne kadar maaş alacak?
Vekil ya da ücretli öğretmenler ek ders karşılığı derslere girecekler.  Haftada 30 saat ders giren ücretli ve vekil öğretmenler net olarak 842 TL maaş almış olacaklar. Ücretli ya da vekil öğretmenlerin maaşları normal öğretmenler gibi hesaplanmıyor. 2010 yılı Eylül ayı itibariyle ek ders ücreti net olarak  7,02 TL.

Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri
Ücretli öğretmenlik başvuruları genel olarak Ağustos ayında başlar ve Eylül ayının başına kadar devam eder.
Yıl içerisinde de başvurular alınabilir. Ancak boş kadrolara görevlendirme yaptıktan sonra Kaymakamlık Olur'u alır ve okullara onayı gönderir. Okullar görevlendirilen ücretli öğretmenlerin SGK girişlerini yapar ve İlçe Milliği Eğitim Müdürlüğü'ne göreve başlama yazısını ve SGK bildirgesinin bir örneğini gönderir.

الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide