Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça eğitimi veren fakültelerYalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Mesaj icon Konu: Neden Yalova İlahiyat Fakültesi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: Neden Yalova İlahiyat Fakültesi?
    Gönderim Zamanı: 27Haziran2012 Saat 10:23

Neden Yalova İlahiyat Fakültesi?

Neden Yalova İlahiyat Fakültesi?

Fakültemizi Tercih Etmeniz İçin 10 Sebep:

Yalova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, 1 Ekim 2012 tarihinde eğitim-öğretime başlayacak öğrencilerine çok cazip imkânlar sunuyor:

Her öğrenciye öğrenim harcını karşılama taahhüdü,
İlk 3000'e giren öğrencilere aylık 1000 TL, İlk 6000'e giren öğrencilere 500 TL, fakültemize yerleşen her öğrenciye 250 TL karşılıksız burs,
Bütün öğrencilerimize kalacak yer temini,
Ders saatleri dışında özel eğitim seminerleri fırsatı,
Hazırlık sınıfı sonunda Suudi Arabistan'da (Mekke, Medine ve Cidde) 4 ay süreyle pratik dil eğitimi imkânı,
%100 Arapça eğitim ve İngilizce seçmeli ders alma imkânı,
Akademisyen ve İslâm âlimi yetiştirmeyi önceleyen bir fakülte,
Mezun olan her öğrencimize -akademik kariyer yapma imkânı yanında- öğretmenlik, vaizlik, Kur'an kursu öğreticiliği gibi pek çok sahada iş imkânı,
Alanında uzman, proaktif akademisyen kadrosu,
İstanbul, Bursa ve Kocaeli'ye 1'er saat mesafede, stresten uzak, doğal güzellikleriyle öne çıkan bir şehirde okuma avantajı

Bu imkânları aynı anda sunabilen başka bir fakülte biliyor musunuz?

Sevgili Gençler,

İlahiyat sevdalıları olarak sizler geleceğin İslâm âlimlerisiniz. Bizim açımızdan çok özelsiniz ve farklı olmayı, fark edilmeyi hak ediyorsunuz. Dinamik ve proaktif İlahiyat hocaları kadrosu olarak en önemli özelliğimizin 'gençlerimizin içindeki cevheri keşfetmek' olduğu iddiasındayız.                                                                                                                                                         Bu açıdan biz Yalova İlahiyat Fakültesi mensupları olarak, sizin farklılığınızı hep hatırda tutuyoruz. Bu yüzden, sayıları altmışa varan ilahiyat fakülteleri arasında 'farklı bir İlahiyat' tesis etmek için yola çıkıyoruz. Bunun için yeterince mesai harcadığımızı düşünüyoruz. Cazip bir fakülte olmak adına birinci halka öğrencilerimizi teşkil edecek siz değerli gençlere sunabileceklerimizi şu şekilde özetledik:

Ana güzergâhlara yakınlığıyla, tabiî güzelliğiyle, Arap misafirlerinin çokluğuyla, büyük şehirlerin stresinden ve gürültüsünden uzak bir sayfiye rahatlığında  ilim tahsili için uygun bir merkez üssü;
Alanlarında uzman Türk ve Arap hocalardan oluşan dinamik, proaktif, seçkin akademik kadrosuyla  ehil ellerde eğitim görme imkânı;
Hazırlık eğitimi süresince 15 kişilik sınıflarda, özel öğrenci statüsünde  birebir eğitim-öğretim fırsatı;
İlahiyat tahsili boyunca %100 Arapça eğitimi ile  kaynaklara gerçek anlamda vukûfiyet;
Öğretim üyesi çeşitliliğinin sunduğu imkânlardan yararlanarak muhtelif Batı dillerinde  seçmeli derslerle zenginleştirilmiş uluslararası deneyim;
Farklı programlar uygulayarak değil sadece I. Öğretimde uzmanlaşan, derinleşen  ihtisaslaşma esaslı bir anlayış;
İlahiyat mezunu sayısını artırmaktan ziyade nitelikli İslâm âlimi yetiştirmek gayesiyle çok yönlü dil ve destek seminerleriyle donatılmış,  geçmişi ve geleceği kucaklayan bir fakülte;
Eğitim-öğretim sürecinde bilgisayar, akıllı tahta vb. bilişim teknolojileriyle; görsel ve işitsel imkânlarla takviye edilmiş  aktif ve katılımcı öğrencilik;
Esnek metot ve hedeflerle okuma, dinleme, konuşma ve yazmadan oluşan dört beceriyi birlikte kazandıran dil öğreniminin vazgeçilmez unsuru  kur sistemiyle eğitim;
Hazırlık sınıfını başarıyla tamamlayan her öğrenciye dil becerilerini ilerletmeye yönelik dört ay süreyle  Arap ülkelerinde pratik yapma ve ileri düzeyde yoğunlaştırılmış kurs imkânı;
Yapılan uluslararası ikili anlaşmalarla, lisans ve lisansüstü eğitimi esnasında üç-altı ay ve bir yıllık sürelerle  Arap ülkelerinin seçkin üniversitelerinde ders alabilme fırsatı;
Resmî müfredata ilâve olarak klâsik ve modern ilimlere dair  etkili ve kuşatıcı seminer programlarından istifade;
Hâfızlık yapmak isteyenlere yıllara yayılmış bir program çerçevesinde  hâfızlık ve icazetle hadis eğitimi;
Her yıl bütün öğrencilerimize câzip  iâşe-ibâte, eğitim desteği ve burs fırsatları;
Dil bilimlerini öğrenmiş, usûl ve furûa dair ilimlere vâkıf, geleneğinden güç alan, geçmişiyle barışık, günümüz problemlerine İslâmî çözümler üretme becerisini kazanmış bir  İ slâm âlimi perspektifi edinme .
 "Neden Yalova İlahiyat?" sorusuna yeterince cevap vermişizdir umarım.

Fakültemizde görüşmek üzere…

Prof. Dr. İbrahim HATİBOĞLU

Dekan

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme