Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Türkiye'de Türk-Arap Turizmi - السفر و السياحة
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netTÜRKİYE ve ARAP ÜLKELERİNDE TURİZM ve TİCARETTürkiye'de Türk-Arap Turizmi - السفر و السياحة
Mesaj icon Konu: Mısır, tanıtım kampanyası başlattı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Mısır, tanıtım kampanyası başlattı
    Gönderim Zamanı: 25Nisan2012 Saat 15:53

Mısır, tanıtım kampanyası başlattı

Mısır, tanıtım kampanyası başlattı

Türk turist sayısını arttırmak isteyen Mısır, tanıtım kampanyası başlattı

Mısır, turizmini yeniden hareketlendirebilmek için Türkiye'de yeni bir tanıtım kampanyası başlattı. Mısır ile Türkiye arasındaki turizm ilişkilerini geliştirmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında, iki ülkenin turizm heyetleri İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu'nda bir araya geldi.
Turizme yeniden ivme kazandırmayı hedefleyen Mısır, Türkiye'de yeni bir tanıtım kampanyası başlattı. Mısır ile Türkiye arasındaki turizm ilişkilerini geliştirmek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında iki ülke turizm heyetleri İstanbul'daki Mısır Konsolosluğu'nda bir araya geldi.

Mısır Turizm Federasyonu ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) başkanlığında bir araya gelen turizm heyetleri son dönemde iki ülke turizminde yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, yeni hedefleri paylaştılar.

Etkinlik kapsamında Türk turizmciler ve havayolu şirketleri ile Mısır'daki turizmcileri buluşturan bir wokshop da düzenlendi.

Mısır İstanbul Konsolosluğu'nda düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını Mısır İstanbul Konsolosu Wafaa El-Hadidy yaptı. El-Hadidy'nin konuşmasının ardından Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Mısır ile Türkiye arasındaki ilişkilerin tarihi geçmişine dikkat çekti.

Ulusoy, "Mısır ve Türkiye arasındaki dostluk ne Türkiye'den Mısır'a giden, ne de Mısır'dan Türkiye'ye gelen ziyaretçi sayıları ile ölçülemez. THY'nin temsilcisi, tur operatörü ve seyahat acentesi arkadaşlarım burada. Burada iyi işler yapmanızı umuyorum. Nehad Gamal Eldin'i tebrik ediyorum. Mısır'daki demokratikleşme hareketinin ardından Mısır'a ilk giden ekip olduk. Her zaman Mısır'ın, Mısır halkının yanında olacağız" diye konuştu.

Mısır Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sammy Mahmoud ise Türk pazarına büyük önem verdiklerini belirterek Türk turizmcilere destek mesajı verdi.

Mahmoud, "Türk pazarının gelecekte çok kuvvetli bir pazar olacağına inanıyoruz. Turizm Bakanlığı olarak Türkiye ile her alanda işbirliği yapmak istiyoruz. Türkiye ile Mısır arasında uzun zamanlı dayanışma var. Artık iş yapma zamanı. Kısa zamanda hepinizi yakında Mısır'a bekliyoruz. Biz yeni bir Mısır bekliyoruz. Şarm el Seyh ve Hurghada şu anda Türk Misafirlerimiz hazır durumdalar" şeklinde konuştu.

Mahmoud'un konuşmasının ardından bir konuşma yapan Mısır Türkiye Tanıtım Elçisi Nehad Gamal Eldin ise Kızıldeniz kıyısındaki Marsa Alam destinasyonunu tanıttı. Eldin, Türkiye'de gerçekleştirecekleri tanıtım kampanyası için 500 bin dolarlık bir bütçe oluşturduklarını belirtirken tv reklamları ve açıkhava ilanlarını kullanarak Mısır'ı Türk halkına tanıtacaklarını söyledi.

الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide