Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Dersler-Sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumDersler-Sorular
Mesaj icon Konu: YARDIM LÜTFEN Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
hamzaaa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı hamzaaa Cevapla bullet Konu: YARDIM LÜTFEN
    Gönderim Zamanı: 08Haziran2007 Saat 21:35

ÖNCELİKLE SELAMÜN ALEYKÜM

BEN  AĞUSTOS AYINDA İNŞLLH ÜMREYE GİDİYORUM .. ORAYA GİMEDN ÖNCE ORANIN GEREKSİNİMLRİNE GÖRE BİRAZ DERDİMİ ANLATICAK KADAR ARAPCA ÖĞRENEDİYİM DEDİM BANA YARDIMCI OLURMSUSUNUZ

A.E.O

IP
BERRE
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı BERRE Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Haziran2007 Saat 21:46

öncelikle hayırlı olsun inş size pratik arapça kitaplarından almanızı öneririm hani çarşıda, tanışma ,otelde..vs..gibi bölümleri olan kitaplardan..ayrıca fazla birşey bilmenize de gerek yok oradaki araplar en azından satıcılar çat pat türkçe biliyor:)

IP
GARGI
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı GARGI Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Haziran2007 Saat 11:11
diyanet işleri başkanlığının hacılar için pratik arapça el kitabı mevcuttur bulabilirsen gerekli bilgileri orada bulabilirsin

IP
FTMGL
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 196

Alıntı FTMGL Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Temmuz2007 Saat 12:53
Derdinizi anlatacak kadar Araça bilmenize gerek yok çünkü onlar size cevap verecek kadar Türkçe biliyor

Geçen yıl gittim ben .Arapça soruyordum Türkçe cevaplıyorlardı :)

IP
zehrAA
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zehrAA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Temmuz2007 Saat 14:11
sana yardımcı oluruz hamza kardeş. ben yardımcı olabilirim.nasıl bir yardım istiyorsun.kurs tavsiye edebilirim

IP
ayshenur
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ayshenur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2007 Saat 12:47
kendinizi bol bol arapça kitabı okuyarak geliştirebilirsiniz çok faydalı olacaktır deneyin.. sürekli pratik yapın inş. öreneceksiniz

IP
MİLLİGORUS035
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı MİLLİGORUS035 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ekim2007 Saat 11:16
s.a arkadaşlar arkadaş ağustos ayında gidecekti inşeallah gidip dönmüştürde biraz geç olsada yanıt vereyim gitmeyen arkadaşlar bilgilensin

arabistanda konuşulan dil yozlaşmış yani bizim öğrendiğimizden onlar bişiy anlamaz bizim kuran okuduğumuzu zanneder orda kelime bileceksin cümle kurmak için uğraşma 1 kişi de yeci geldi 2 kişi de 3 kişlide 10 kişide geldi manasında kullanıyor çok değişik ingilizce girmiş bir arapca mevcut mesele fi seyyara veye hafile diyeceğine ene fi bas diyor yani otobüsteyim
ikincisi onlar türkçeyi çok güzel anlıyor ve konuşuyorlar hatta seyyelar bile satışta beş riyallik bir malı hamse riyal beş riyal diye bağırarak sölüyor

diğeceğim oki aman ben arabistana gittim arapça bilmiyorum ne yapacam diye üzülmeyin arapça gremeri olanlarda boşuna sevinip kasılmasın hiç derdini anlatamaz çün ki adamlar arapça bilmiyor benim bir suriyede öğrenim görmüş arkadaşım oteldeki arap asıllı gençlerearapça dersi veriyordu durum bu şekilde hadi esselamu aleykum ya eyyühel müslimin

IP
zeynep_89
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zeynep_89 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Kasım2007 Saat 16:59
s.a. o mübarek yerlere gitmeniz çok güzel bir sey allah herkese nasip etsin. bende çok istiyorum.keske size yardımcı olabilseydim.arapça biliyorum ama konusacak kadar değil..ben imam hatip mezunuyum.o yüzden arapça konusunda az çok bilgim var yine de yandımcı olmak isterim.selametle

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.