Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Diyanet Personeli
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netKamu PersoneliDiyanet Personeli
Mesaj icon Konu: Diyanet, yeterlik yazılı sınav tarihini açıkladı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Diyanet, yeterlik yazılı sınav tarihini açıkladı
    Gönderim Zamanı: 30Ocak2012 Saat 17:10

Diyanet, yeterlik yazılı sınav tarihini açıkladı

Diyanet, yeterlik yazılı sınav tarihini açıkladı

Kur'an kursu öğreticiliği, imam hatiplik ve müezzin kayyımlık unvanlarına ilk defa atanacaklar için düzenlenecek yeterlik sınavının tarihi 11 Mart olarak açıklandı.

Yeterlilik Sınav Tarihi: 11 Mart 2012

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Kur'an kursu öğreticiliği, imam- hatiplik ve müezzin-kayyımlık unvanlarına ilk defa atanacaklar için düzenlenecek yeterlik sınavının tarihi 11 Mart olarak bildirildi. Yazılı yeterlilik sınavına başvuracak adayların öncelikle sınav ücretini belirlenen banka hesaplarına yatırmaları, daha sonra 1-21 Şubat tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı web sayfasında bulunan 'Merkezi Sistem Sınavları' bölümüne girerek başvuruda bulunmaları gerekiyor.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, sınav konularıyla birlikte yeterlik sınavına hazırlananlar için önerilen kaynak eserler yer alıyor. Yapılacak yazılı ve sözlü yeterlik sınavında başarılı olanlar, sözleşmeli veya naklen personel alımlarına ve bu kadrolara yapılacak vekaleten atamalara başvurma hakkına sahip olacak.

Halen kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak çalışanlar da duyuruda belirtilen şartları taşıması halinde sınava katılabilecek. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında mezun olabilecek durumda olan öğrenciler de yeterlik yazılı sınavına girebilecek.

الطالب المجتهد
IP
zonguldak67
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı zonguldak67 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2012 Saat 13:45

bu sefer soruları zor sormasalar bari...

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.