Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
MEB Personeli
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netKamu PersoneliMEB Personeli
Mesaj icon Konu: Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
aydinahmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1074

Alıntı aydinahmet Cevapla bullet Konu: Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
    Gönderim Zamanı: 18Ocak2012 Saat 11:45

Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı

Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu olanlara tanınan haklardan faydalanması için çalışma başlatıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçenlerin mahrum kaldığı hakların verilmesi için çalışma başlattı. Bu konuda yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen ve MEB Kurum İdari Kurulu tarafından bakanlığa sunulan tekliflerin incelenmesinin ardından bir araya gelen kurul üyeleri, mutabakata varılan konuları imza altına aldı. Buna göre “632 sayılı KHK (Sözleşmeli Personellere Kadro Verilmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname) öncesi KPSS puan esasına göre kadroya geçmiş bulunan sözleşmeli öğretmenlerin, 632 sayılı KHK kapsamında kadroya geçirilenlere tanınan haklardan faydalandırılmasının sağlanması” şeklinde çalışma başlatılması konusunda görüş birliğine varıldı.

MAHKEME DE ÖĞRETMENDEN YANA

Teklifin olumlu sonuçlanması durumunda, sözleşmeli öğretmen statüsünden KPSS puanına göre kadrolu öğretmen statüsüne geçen öğretmenlerin sözleşmeli iken yaptığı önceki hizmetleri memurluktan sayılacak ve buna göre derece ve kademeleri yeniden düzenlenecek. Geçtiğimiz aylarda da Eğitim Bir-Sen üyesi bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni bu konuda Diyarbakır 2. İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanmıştı.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.