Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
YÖKDİL - YDT - YDS Sınav Takvimi
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netYDS /YDT Arapça -YÖKDİL Arapça -Yabancı Dil SınavıYÖKDİL - YDT - YDS Sınav Takvimi

Mesaj icon Konu: KPDS Başvuru işleminin tamamlanması

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Kayıt Tarihi: 01Ekim2006
Konum: Rize
Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: KPDS Başvuru işleminin tamamlanması
    Gönderim Zamanı: 26Kasım2011 Saat 14:21

KPDS Başvuru İşleminin Tamamlanması

 

Başvurularını başvuru merkezinde yapacak olan adaylar başvuru merkezine bizzat giderek başvuru işlemini tamamlatacaklardır. Ekinde ÖSYM'ye ulaştırılması gereken adaya ait sağlık kurulu raporu vb. belge bulunan Aday Bilgi Formları ekleri ile birlikte görevliler tarafından teslim alınacaktır. Ekinde hiçbir belge olmayan Aday Bilgi Formları adaylarda kalacaktır (Özürlü adaylar, bu durumlarını gösteren sağlık kurulu raporunu, özürlerine ilişkin özgeçmişlerini anlatan bir dilekçe ile birlikte Aday Bilgi Formuna ekleyeceklerdir.).

Başvuru işlemini postayla yapacak adaylar ise Aday Bilgi Formu ve eklerini bir zarf içine koyduktan sonra süresi içinde ÖSYM’ye postayla gönderecekler ya da elden teslim edilmesini sağlayacaklardır.

 

Başvurularını internet aracılığıyla yapacak adayların Aday Bilgi Formu kendilerinde kalacaktır.

 

a) Başvuru merkezi aracılığıyla yapılacak başvurular:

Başvuru merkezine gidildiğinde;

Aday Bilgi Formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş olması,

Sınav ücretinin bankaya yatırılmış olması, gerekir. Ayrıca adayların;

Nüfus cüzdanı veya pasaportlarını (Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.) yanlarında bulundurmaları gerekir.

 

Başvuru merkezi görevlisi tarafından Aday Bilgi Formundaki bilgiler ile birlikte adayın web kamerayla alınacak fotoğrafı da elektronik ortama aktarılacaktır. Fotoğraf, adayın fiziksel olarak tanınmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Başvuru merkezi görevlisi bilgilerinizi ve fotoğrafınızı elektronik ortama aktardıktan sonra yazıcıdan alacağı 2011-KPDS Sonbahar Dönemi Başvuru Kayıt Bilgileri adlı belgeyi kontrol etmeniz için size verecektir. Bu belgeyi kontrol ediniz ve bilgiler doğru ise imzalayıp görevliye onaylaması için geri veriniz. Onaylanmış, fotoğraflı belgeyi alınız ve saklayınız. Belgede yer alan şifre daha sonraki işlemlerde de gerekeceğinden adayların bu şifrelerini unutmamaları, kimseye

vermemeleri ve özenle saklamaları çok önemlidir.

 

Adaylar başvuru merkezine gittiklerinde Başvuru Hizmeti Ücreti olarak 3,00 TL ücret ödeyeceklerdir.

 

b) İnternet ile bireysel başvurular:

Son iki yıl içinde ÖSYM’nin yapmış olduğu herhangi bir sınava başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylar, 2011-KPDS Sonbahar Dönemi başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla, isterlerse diledikleri bir başvuru merkezine başvurarak yapabilirler. Bu şartı taşımayan adaylar, 2011-KPDS Sonbahar Dönemi başvurularını bir Başvuru Merkezinden yapmak zorundadır.

 

Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru yapacak adayların ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde “BAŞVURULAR” başlıklı alana girip ilgili sınava ait açıklamalar doğrultusunda şifre alarak mevcut bilgilerini kontrol etmeleri ve gerekli olanları değiştirerek başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekir. Ayrıca başvuru işlemi tamamlandıktan sonra Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünü yazıcıdan alıp kontrol etmeleri ve bu belgeyi saklamaları gerekir. Başvurularını internet aracılığıyla yapacak adayların Aday Bilgi Formu kendilerinde kalacaktır. İnternet ile bireysel başvuru yapan özürlü adaylar, bu durumlarını gösteren sağlık kurulu raporunu, özürlerine ilişkin özgeçmişlerini anlatan bir dilekçe ile birlikte ÖSYM’ye ulaştırmalıdır. Sınavın yapılacağı hafta içerisindeki Çarşamba günü saat 17.00'ye kadar ÖSYM'ye ulaşan raporlar işleme konulacak, bu tarihten sonra ÖSYM'ye ulaşan sağlık kurulu raporları dikkate alınmayacaktır.

Başvurudan sonra yapılması istenen belgeye dayalı değişiklik istekleri doğrudan ÖSYM’ye yapılmalıdır.

 

Adaylar başvuru aşamasından sonra başvuru bilgilerine ait bir değişiklik veya düzeltme yapmak istediklerinde ÖSYM’ye verecekleri dilekçelerine ilgili belgenin bir kopyasını eklemek zorundadırlar. Yapılan değişiklik isteği ancak bu belgenin doğruluğu tespit edilirse dikkate alınacak, aksi hâlde değişiklik veya düzeltme isteği ile ilgili herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

 

c) Postayla başvurular:

Başvuru süresince; sürekli yurt dışında bulunma (eğitim, tedavi vb.), sürekli hastalık ya da sürekli tutukluluk gibi nedenlerle başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayan adaylar, başvuru süresi içerisinde aşağıdaki belgeleri bir zarf içerisinde ÖSYM’ye posta ile gönderebilirler veya elden teslim ettirebilirler.

 

Başvuru süresi içinde ÖSYM’ye ulaşmayan belgeler kesinlikle işleme alınmayacaktır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Başvuru süresi içinde ÖSYM’ye ulaşmayan belgelerden ÖSYM sorumlu olmayacaktır.

Doldurulmuş 2011-KPDS Sonbahar Dönemi Aday Bilgi Formu, Sürekli yurt dışında bulunma, sürekli hastalık, tutukluluk vb. nedenlerini ve sürelerini belirten resmî bir

belge, Adayın fiziksel olarak tanınmasını sağlayacak nitelikte bir fotoğraf, Nüfus cüzdanı veya pasaportun onaylı bir örneği (Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası

bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.),

Banka dekontu.

الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası