Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
KPDS - YDS Yabancı Dil Sınavı Genel Konular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netKPDS Arapça - YDS Arapça - Yabancı Dil SınavıKPDS - YDS Yabancı Dil Sınavı Genel Konular
Mesaj icon Konu: KPDS Arapça ne işe yarar? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
kaamus
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı kaamus Cevapla bullet Konu: KPDS Arapça ne işe yarar?
    Gönderim Zamanı: 19Şubat2010 Saat 18:18

arkadaşlar kpds arapçaya kimler girer kpds ingilizcenin yerini tutarmı

IP
furkan21
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı furkan21 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2012 Saat 17:41

evet ya bu konuda bilgisi olan var mi

IP
aydinahmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1074

Alıntı aydinahmet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Mart2012 Saat 09:29
S.a. arkadaşlar,

Aslında bu sınava girmenin çok farklı nedenleri var. ÖSYM bile sınava bu farklı amaçları ve ihtiyaçları belirlemek adına sınava girerken anket amaçlı "KPDS sınava giriş amacı" seçenekleri işaretlettirmektedir.
Buradaki bu işaretlemeyi yanlış algılamamak gerekiyor, çünkü bazıları söz konusu anket amaçlı işaretlenen amaçlar dışında sınav sonuç belgesi kullanılabilir mi, diye soruyorlar.

Seçenekler arasında "Diğer nedenler" olmasının sebebi de, KPDS sınavına çok farklı amaçlar nedeniyle girildiğidir.
En genel amaçlı olarak dil seviyesini resmi olarak belirlenmesi amacıdır. Zira bu sınav sonucunu hem resmi hem özel kurumlarda dil seviyesini belirleyen resmi bir belge olarak kabul görüyor.

İlave bir bilgi olarak üniversite/okul/turizm kokartlı rehberlik/devlet kurumlarında görevli memurların yurt dışı görevlendirilmesinde (dışişleri bakanlığı, turizm bakanlığı, sağlık bakanlığı, diyanet işleri, askeriye, emniyet müdürlüğü vb.)/özel sektörde yurt dışı görevlendirmelerinde KPDS sınav sonucu en önemli kriterler arasındadır.

KPDS sınava sınava giriş amacı
* Yabancı dil tazminatı almak
* Doktora Yeterlik
* Hazırlık Programları
* Lisansüstü Eğitim
* Sanatta Yeterlik
* Araştırma Görevlisi yabancı dil yeterlik
* Doçentlik
* Diploma Denklik
KPDS'ye girerken bunlardan yalnızca birini işaretleyebiliyoruz. Dediğimiz gibi ÖSYM'nin KPDS sınavında bu seçenekler istatistik amaçlıdır. Bunların dışında sayamayacağımız çok farklı sebeplerle KPDS sınavına girilmektedir. Neticesinde alınan sınav puanına göre bu sınav neticeleri ilgili yerlerde kullanılmaktadır.

IP
yazman68
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 116

Alıntı yazman68 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Mart2012 Saat 10:31
Bir ilave de benden; Özellikle Bazı devlet kurumlarında görevde yükselmede KPDS de alınan puanlar çoook önemli yer tutuyor; öyleki mesela benim kurumumda en düşük derece olan E kategorisi bile nerdeyse 7 yıl hizmete eş değer.
Fakat geçen yıl ilk kez kendimi denedim, 47 küsürde kaldım.
Bu mayısta inş barajı geçmeyi hedefliyorum, ama arapç a açısından çok kısıtlı bu site var bariz önde çalışmaları , başkada kitaplar edindim, bakalım ileri düzey arapça hakikaten kolay değil, şimdiden allah yardımcımız olsun.

IP
yeşilköşk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yeşilköşk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2012 Saat 13:58
hangi kurum sayın yazman

IP
yazman68
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 116

Alıntı yazman68 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2012 Saat 19:00
Orjinalini yazan: yeşilköşk

hangi kurum sayın yazman

Adalet Bakanlığı

Özellikle bizde müdürlük , görevde yükselme de yabancı d il sınavı derecesi acaip öncelik veriyor, mesela on yıla kadar her yıl için bir puan , on yıldan sonraki yıllar için 0,15 puan alıyorsun, yirmi yıllık bir arkadaşı burada alacağın D ya da E puanı ile eleyip , liste başı olabiliyorsun, ha bu arada baharın aldığım puan 48.25, tek esoru ile kaçarmışım , kahretmesin..

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,109 Saniyede Yüklendi.