Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Gazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça eğitimi veren fakültelerGazi Üniversitesi Arapça Öğretmenliği
Mesaj icon Konu: 2011 YILI GAZİ ARAPÇA ÖĞRETMENLİĞİNE YERLEŞENLER Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
İBNİ DEMİRHAN
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı İBNİ DEMİRHAN Cevapla bullet Konu: 2011 YILI GAZİ ARAPÇA ÖĞRETMENLİĞİNE YERLEŞENLER
    Gönderim Zamanı: 21Ağustos2011 Saat 05:06

ARKADAŞLAR  bu yıl (2011) tercihlerinde gazi üniversitesi arapça öğretmenliği gelen tüm arkadaşlar gelsinki birbirimzle tanış olalım ve birbirmizin yardımına koşalım zannederim herkesin mutlaka birbirinden öğrenmek isteyeceği şeyler vardır...herkesi bekliyorum arkadaşlar selamunaleykum...

Düzenleyen İBNİ DEMİRHAN - 21Ağustos2011 Saat 05:07

IP
İBNİ DEMİRHAN
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İBNİ DEMİRHAN Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Ağustos2011 Saat 00:33

arkadaşlar yerleşipte gördüğü halde konuya cevap atmayan arkadaşlar varsa soruyorum acaba neden bu kadar duyarsızsınız ?

IP
arapçaöğretmen
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 3921

Alıntı arapçaöğretmen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Ağustos2011 Saat 04:53

Muhterem kardeşim İBNİ DEMİRHAN,

Yaşanızı bilemiyorum ama büyük ihtimalle sizlerden yaşça büyüğüm, Allah sizlere uzun ömürler versin.

Dillendirdiğin şikayet üzere kendi hayatımdan da bir şey söylemek istiyorum; bizim de (Marmara İlahiyat Fakültesi) öğrencilik yıllarımızda ve mezuniyet sonrası genel mezun öğrenci arkadaşlarımızın ortak davranışıydı, şu şikayetçi olduğun olay!
Görev alıncaya kadar konuyla ilgili her mevzuyu dillendirir, kişileri arar bulur ve gelişmeler konusunda fikir alışverişinde bulunurdu, ancak ne zaman ki görev alır, sonrasında söz konusu ilgi ve alaka, araştırma ve iletişime geçme, yardımcı olma davranışı birden kesilir, nasılsa artık görev aldı, başkaca kişilerin konuyla ilgili gelişmelere ve bilgilere ulaşması hiç de önemli değildir, birden konuyla ilgili sağır ve ilgisiz oluyor.
İşte bu durum ne yazık ki bizim öğrencilik yıllarımızda da böyleydi, görüyorum ki halen böyle!...

Hayatı daha güzel ve mutlu hale getirebilmenin en temel esprisi bizim ihtiyacımız olmasa da meslektaşlarımıza her konuda yardımcı olabilmenin mutluluğunu hissedebilmektedir.

Bu sebeple gençlerimizin meslektaşlarına, onların merak ettikleri konuda bilgi birikimlerini aktarmaları ve tecrümelerinden istifade etmelerine imkan sağlamak üzere paylaşımda bulunmalıdır.

İnanın hayat o kadar çabuk geçiyor ki, yaptığınız güzellikler baki kalıyor.

IP
İBNİ DEMİRHAN
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İBNİ DEMİRHAN Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2011 Saat 00:44

Hocam  Allah sizden razı olsun ve cümlemize hayırlı ömürler nasib eylesin ...Size şükranlarımı sunuyorum ki tecrübelerinizden yola çıkarak benimle üzerinde durduğum konu hakkında fikirlenizi paylaştınız...Bu konunun sadece bizim bölümüzle alakalı değilde tüm bölümlerde branşlarda bu şekilde olduğunu varsayarak memleketimizin içler acısı halini insanların ne kadar duyarsız olduğunu tecrübe edinerek öğreniyorum ne yazıkki...Son olarak size katıldığımı bildirerek hayatımızda ele avuca sığacak hayra değecek birşeyler yapmamız gerektiğinin altıı ısrarla çizmek istiyorum... dediğiniz gibi hayatın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz en azından güzelliklerimi geride bırakalım =) tekrar görüşmek dileğiyle ,selametle kalın Allaha emanet olun ...

IP
krnca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı krnca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Eylül2011 Saat 00:59

Hayırlı olsun.Geçen sene dgs ile gazi arapça öğrtemenliğine geçtim.eğer alt yapınız yoksa çok zorlanırsınız.okul açılmadan önce bir hazırlık yaparsanız ççok iyi olur.hazırlıktan muaf oluyorsunuz.1 ve 2. sınıfın bütün derslerini alıyorsunuz.intibağı sağlayınca 3 geçmiş  oluyorsunuz.biraz yorucu bir süreç...alt yapınız varsa bir sorun yok...ayrıca ilitam okuyabiliyorsunuz:)ben geçen sene ikisnide okudum.ilitam uzaktan eğitim olduğundan bir sorun olmuyor.kayıttan sonra danışman hocanıza muaf dersleriniiz hatırlatın ve açoköğretimden onların proğramını alın.ben 3 dersden muaf oldum.kolaylık olur.herhangi bir sorunnuz olursa yardımcı olmaya çalışıırım.Rabbim zihin açıklığı versin.

IP
İBNİ DEMİRHAN
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İBNİ DEMİRHAN Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Eylül2011 Saat 01:09
hocam pek anlayamadım açıkçası , altyapım yok ,hazırlıktan muaf olma imkanım yok , 1. ve 2. sınıfın tüm derslerini alıyorsunuz derken ne kastettiniz anlayamadım sorun bende sanırım :S yazdıklarınızı açıklarmısınız

IP
menekse1903
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı menekse1903 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Haziran2012 Saat 16:45
Gazi eğitim ve akademisyenler bakımından oldukça ileri düzeyde kaliteli bir üniversite.Bu anlamda Gazi'yi tercih edip etmeme konusunda tereddüdü olan arkadaşlar iyi bir araştırma ile doğru kararı verebilirler...

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.