Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme

Mesaj icon Konu: 2013 'de Açıköğretim Sistemi Değişiyor

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1592

Alıntı saniye Cevapla bullet Konu: 2013 'de Açıköğretim Sistemi Değişiyor
    Gönderim Zamanı: 10Ağustos2011 Saat 10:37

SINIF GEÇEM GARANTİLİ aöf ilahiyat dersleri için tıklayın!

2013 'de Açıköğretim Sistemi Değişiyor

Anadolu Üniversitesi ve YÖK ,2012′den itibaren geçerli olmak üzere Açıköğretim Sisteminde çok önemli değişiklikler yapma kararı almıştır. Bu kararlarlardan bazılarını kısaca aşağıda sıralıyoruz.

-AÖF Sisteminde kredili sistem hayata geçirelecek. Her dönem için 30 kredi olmak üzere toplam 240 krediyi tamamlayan öğrenciler mezun olabilecekler.

-Kredili sistemle birlikte her sınıfta branş dersleri haricinde seçmeli dersler oluşturulacak.

-Dersler dönemler halinde verilecek.
-Sınav Uygulamaları internet üzerinden online olarak yapılacak. Yoğunluktan etkilenmemek için randevu sistemi sınavlarda uygulanacak.
-Bologna/Bolonia Süreci AÖF ‘de uygulanacak.  Açıköğretim sistemimiz yurtdışındaki Açıköğretim sistemine entegre edilecek.

- 2011 yılında ilk deneme İlahiyat Bölümünde uygulanacak.
- ÖSYS Yeni Kayıt Dönemlik-Kredili Eczane Hizmetleri, Kimya Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, İlahiyat, Tarım, Laborant ve Veteriner Sağlık, Fotografçılık ve Kameramanlık, Bilgi Yönetimi, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Adalet; Çağrı merkezi Hizmetleri Önlisans Prog. ile İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Felsefe, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih Lisans Programlarında uygulanması bekleniyor)

-Tüm ders kitapları yenilenecek ve e-kitap hayata geçirilecek. İsteyen öğrencilere kitap verilecek.

-Kredili sistemle birlikte her sınıfta branş dersleri haricinde seçmeli dersler oluşturulacak.
- iki yıllık olan İlahiyat Programında dersler 4 döneme bölündü. Dersler dönemler halinde verilecek.
-Sınav Uygulamaları internet üzerinden online olarak yapılacak.
-Yoğunluktan etkilenmemek için randevu sistemi sınavlarda uygulanacak.

-Takviye dersleri, anlaşılacak olan Vakıf Üniversitelerinin kampüslerinde yapılacaktır.

-2011 yılında ilk deneme İlahiyat Fakültesinde uygulanacak.

Anadolu Üniversitesi Bu değişliklere Neden Gerek Duymuştur?
YÖK uzun zamandır Anadolu Üniversitesi’ni yeni AÖF yapılanması için uyarıyor ve Bologna Kriterlerinin uygulanmasını istiyordu. Anadolu Üniversitesi altyapı hazırlığı için bu talebe yanıt veremiyordu ancak altyapı oluşturulmaya başlandı.
Anadolu Üniversitesi haricinde Erzurum Atatürk Üniversitesi,İstanbul Üniversitesi ve ODTÜ’ de uzaktan eğitim sistemiyle AÖF bölümleri oluşturmak için YÖK’e başvuruda bulundu. Başka üniversiteler de bu kervana katılacaklardır. Kısaca rekabet başladı.

YÖK 2012 ‘de diğer üniversitelere de AÖF bölümleri açmaya izin verecek.

IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2486

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ağustos2011 Saat 12:11

''İki günü Eşit olan aldanmıştır'' Hadis-i şerifini en layık vechiyle kullananlar bu eğitim sistemini SEVK-U İDARE edenler o zaman :)))

Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek