Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Mesaj icon Konu: Bireysel Dil Eğitimi -Arapça Kurs- Arapça Dil Eğit Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
aydinahmet
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1074

Alıntı aydinahmet Cevapla bullet Konu: Bireysel Dil Eğitimi -Arapça Kurs- Arapça Dil Eğit
    Gönderim Zamanı: 24Temmuz2011 Saat 18:52

Bireysel dil eğitimi - Arapça Kurs - Arapça Dil Eğitimi

Uzun yıllar önce İlahiyat Fakültesi bölümünden mezun olduk. Ancak mezun olduktan sonra hem ben hem sınıf arkadaşlarım Arapça konuşamıyor olmamız, sürekli hayatımızda sorun olarak karşımıza çıktı.

Sürekli Arapçaya kitaplardan çalışmak pratiğe bir türlü katkı sağlamadı. Bu çalışma sadece çeviri konusunda gelişmemi sağladı.

Bir müddet sonra bir Irakllı Arap arkadaşla bireysel çalışma yaparak pratiğimi geliştirmek için çalışmaya başladık. Baya bir zaman devam ettik ancak şunu anladım; her Türkçe bilenin Türkçeyi öğretemeyeceği gerçeği gibi, her Arapça bilen Arabın da Arapçayı öğretemeyeceği bir gerçeğidir. Gerçi Arapça öğretmenlik yapıyor ama öğretebilmek gerçekten farklı ve yetenek işidir.

Yani hocayla birebir, bireysel dil eğitimi de başarılı olamayabiliyor.
Onun bireysel dil eğitimiden her şeyden önce bireysel gayret akabinde de doğru ve yetenekli birisini bulabilmek gerekir. Yani kişi bu işin metodolojisini iyi bilmeli, öğrenciye çaktırmadan bile öğretebilecek farkındalıklı bir öğretimi heyecanını yaşamalı!

IP
zaloğlu rüstem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23

Alıntı zaloğlu rüstem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Temmuz2011 Saat 19:12

arapların arapça öğretenleri türkçe bilenleri dahil arapçayı sonradan öğrenen bir türk kadar derinlemesine bilmiyorlar. bu bir hakikat.

IP
Edeb-ul Adab
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Edeb-ul Adab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2013 Saat 01:09
araplarla fasih arapça ile konuşmaya çalışıyorum anlaşamıyorum neden acaba ?

كُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْت&
IP
yesilkalem
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı yesilkalem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2013 Saat 14:16
Sormayın en büyük sıkıntımız bu, arapçayı sevenler olarak.. Fasih arapçayı kullanmayan yerli halk "ammice" tarzda konuşuyor. Onu bilir onu söylerin Arapça yı kültürlü bir Arap tan öğrenmeli.. Bu da çok zor :((

IP
yazman68
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 116

Alıntı yazman68 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2013 Saat 16:48
ilahiyatta görevli olduğu için yoğun bir hoca , lakin hem türkçenin hem arapçanın inceliklerine vakıf bir insan.Eğitim stratejisi farklı bir şahsiyyet, ben bunu sitesinden sezdim acizane.
Bu tür hocalardan güzel arapça öğrenilir. Tabii ki fırsat olsa. Maalesef özel ders vermiyor hoca.
http://www.nizamettin.net/tr/

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide