Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: Mısır'daki Kurslar\Üniversteler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
Evenkom
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Evenkom Cevapla bullet Konu: Mısır'daki Kurslar\Üniversteler
    Gönderim Zamanı: 19Haziran2011 Saat 15:37

İyi günler, ben bilgisi olan arkdaşlardan Mısır hakkında bilgi alicaktım, Forum'da arama yapamadım -detaylı olarak- o yüzden kısa şekilde mısır'da beğenmiş oldğu kurslar hakkında bilgi veren olursa sevinirim....

Bu arada AlCamiatulAmrikiyya, diye paralı bir üniversite varmış Diploma falan meselesi yokmuş, Ancak ücretli bir kurs ve Üniversite, Bunun hakkında bilgisi olan varmı? Cevab veren olursa güzel olur, yoksa canınız sağolsun

IP
sahafixe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sahafixe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2011 Saat 11:16

1

Düzenleyen sahafixe - 22Temmuz2011 Saat 11:17

IP
sahafixe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sahafixe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2011 Saat 11:17
Mısırda Merkez-un-nil ve Al-Divan Center diye iki tane isim duyurmuş özel kurs mevcut merkezun nil diğerine nazaran daha iyi gibi görünüyor. İkiside yerleşim ve ulaşım konusunda yardımcı olacak bilgiler veriyor. Merkezunnilin net sayfasında türkçe açıklamalar var Her ikiside uzun program , yaz programı ve yoğunlaştırılmış programları var. Hangi vakitler ve süreler size uygunsa onları seçebiliyorsunuz. Merkezun nil'de 3 aylık yaz programı eğitim maliyeti yeme içme cep harçlığın konaklama(kursa yakın mobilyalı daire) ve kurs ücretleri dahil 6500 TL yi bulur.(1440 $ kurs ücreti , 400 $ x3 = 1200$ kira , 400 $ aylık cep masrafı)

ancak şunuda tavsiye ederimki vaktim var 1 sene 2 sene okurum ben diyorsan Mekkede Camiatul Ummulkura var ona gidebilirsin . Yada Medinede Camiatul islamiyye var 2 yıllık lugatul arabiyye kurslarına gidebilirsin. Ancak buralarada sana hiç bir türk yardımcı olmaz bilakis kuyunu bile kazabilirler sebebi kendi adları lekelenmesin çünkü senin hataların onları etkiler gibi saçma sapan düşüncelere kapılmış olanlarla karşılaşabilirsin. Araplarlada fazla içli dışlı olmanı tavsiye etmem şakalarını pek kaldıramazsın kavga çıkar buda memleketten atılmana yada para cezası yemene sebep olur konuş ama asla çok samimi olma çünkü aşırı yasakçılıktan dolayı ruh sağlıklarıda çok iyi diyemeyiz Allah yardımcıları olsun. o yüzden buralara kayıt olabilecek ve nasıl olur bu işler diye sorabilcek bir temel arapçayla gitmen seni hiç tahmin edemiyeceğin kadar ileri götürür. Ben bu sene ümmülkuraya gideceğim ama alırlarmı bilemiyorum çünkü ben 1 ay gibi kısa bir süreliğine şansımı deneyeceğim en azından arapça konuşulan bir ortamda bulunmuş olmak istiyorum. Çünkü bilirmisiniz bilmem ama mekkede pek arapça konuşucak kimseyi bulamazsın Çünkü Suud asla çalışmaz yabancıları çalıştırır. Çalışan Suudta seninle dil muhabbetine girmez. Kabe görevlileriyle konuşabilirsin ama oda seninle dil muhabbetine girmez seni tebrik eder Arapçayı öğrendiğin için sonra Yallah çeker. Üniversite okuyacağım diyorsan buralarda kesinlikle Tasavvufun T'sini bile kullanma Türkiyedeki bütün tarikat , cemaat ne varsa hepsini bizden iyi biliyorlar ve birine dahilim dersen hayat boyu üni'nin kapısına yanaştırmazlar. Biliyorum diyeceksin ancak ben hiçbirine dahil değilim diyeceksin sonra Kurandan Ne kadar ezberin varsa o kadar makbulsündür. Hafızsan seninle aynı eğitim kalitesinde olan bir kişiye çalım atmışsın demek olur. ayrıca üniversite mezunuysan onuda göstermemen gerek yoksa sadece master hakkı tanırlar arapça bilmiyorsan işine yaramaz. Genelde Şeriat Fakülteleri dışında sıkı bir kuralcılık yoktur. Şeriat fakültesine gidersen seni sınarlar yoluna para atarlar okuduğun kuranın içine para koyarlar alırmı falan diye belki kızlarla deneyebilirler. temkinli ve uyanık olmak lazım. ve seni okula almadık ama misafir olarak derse gelin derlerse bilinki okulun öğrencisinizdir ve derslere son sürat çalışın derim sınav vakti geldimi okula kaydınızı aldık bu sınavlara giriyorsunuz deyip eliniz ayağınızı bir pabuca sokarlar :)) ama bütün bunların yanında çok rahatta olabilirsiniz. Neden böyle bir yere gideyim diye düşünüyorsanız Arabistanda arapça eğitimi bedavadır. Konaklama biraz pahalı. Ama 600 TL ye iki ay rahat rahat geçinirsiniz.Genel olarak erkeklere herşey serberst :) herşey derken şunu unutmayın Spor klübünden başka eğlence namına birşey yoktur.Yani eğlence derken sinema falan yoktur demek istiyorum. Ciddede konsolosluklarda sinema programları falan olduğu söyleniyor ama yabancı konsolosluklara girme şansımız yoktur diye düşünüyorum. Kısaca Arabistan Arapça öğrenmek için daha iyi bir yer. Mısırda mısır lehçesine takılabilirsiniz. Arabistanda üniversite okumak istiyorsan İlkokul karnenden lise diplomana kadar tüm eğitim belgelerini arapçaya çevirtip o dosyayla gitmeni tavsiye ederim. Tabii kayıt olana kadar sabır edersen evliya olma ihtimalinde yüksek :))

Selametle :)

IP
zaloğlu rüstem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23

Alıntı zaloğlu rüstem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2011 Saat 12:32
o amerikan misyoner universitesi. camiatul amrikiyye dedigin hrisityanların gittigi bir işgal okulu

ayrıca mısır da okadar olaydan sonra hala işler düzelmemişken gitmek bilmem mantıklımı. mısır geri ve sorunlu bir ülke

IP
sahafixe
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sahafixe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Temmuz2011 Saat 12:59
Evet şu anda mısıra gitme en azından bir iki sene gidilmez tek başına. Zaten normal zamanda mısır hükümeti ; mısırın ara sokaklarına girmeyin soyulursunuz diye uyarıyorken şu vakit hiç gidilmez herhalde turistik gidilirde eğitim için pek düşünmem. Bence en iyisi Mekke veya Medine şu an. Birde yazdıklarıma ilaveten İlkin ümre vizesiyle git kabulde göz boyarsın :)

IP
canalan38
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı canalan38 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Temmuz2011 Saat 11:59
selamün aleyküm

arkadaşlar ben mekkedeki ümmülkur-a ya tam süper referanslı bir başvuruda bulundum ancak hala cevap gelmedi elden teslim daha iyi olur dediler öyle yaptık ama hala bişey çıkmadı araştırmalarıma göre mekkenin en güzide üniversitelerinden biriymiş ümmülkur-a bu kayıt için bilgi alabilecegim birileri varmı yani kabul edildimmi edilmedimmi onu oğrenmem gerekiyor.

IP
zaloğlu rüstem
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23

Alıntı zaloğlu rüstem Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Temmuz2011 Saat 12:21
daha kayıt sonuları belli olmaz da internet sayfalarından bakarsın açıklıyorlar medine islam uni daha iidir de napacan vahabi okulu onlar

IP
canalan38
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı canalan38 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Eylül2011 Saat 21:01
arkadaşlar sanırım cevap cıkmış 2,5 ıldan sonra yarin elime alacagım hayırlısıyla olmuştur işallah ayrıntılı bilgi yazarım daha sonra dualarınızı eksik etmeyin

IP
30011973
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 30011973 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ağustos2013 Saat 12:16
merhaba,
ülkemde işletme mezunuyum.bayanım ve bir arap ülkesinde arapça eğitimi almak istiyorum.Fakat şartlarını,kabul işlemlerini,yaşam şartlarını daha doğrusu hiç bir prosedürü bilmiyorum. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim..

IP
30011973
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 30011973 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ağustos2013 Saat 12:16
eğitim

IP
30011973
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 30011973 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ağustos2013 Saat 12:19
merhaba,arap ülkelerindeki eğitim hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim,teşekkür ederim..

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,110 Saniyede Yüklendi.