Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Genel
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netGenel
Mesaj icon Konu: SIFIRDAN BİR TERCÜME BÜROSU NE KADARA MAL OLUR? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
patience
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı patience Cevapla bullet Konu: SIFIRDAN BİR TERCÜME BÜROSU NE KADARA MAL OLUR?
    Gönderim Zamanı: 16Mayıs2011 Saat 20:52

Arkadaşlar Ankara'ya bir tercüme bürosu açmayı düşünüyorum. Serbest tercüman olarak çalıştım. Fakat Tercüme Bürolarına ait çok fazla bir bilgim yok. Bilen arkadaşlar aydınlatırlarsa memnun olurum.

SORULAR

A'dan Z'ye bir tercüme bürosu açmak ne kadara mal olur?

Kurulacak bölge nasıl belirlenmelidir?

En kötü senaryoya göre bekar birini geçindirir mi?:))))

Sizin ayrıca eklemek istedikleriniz nelerdir?:)))

İlim bir hucce-i bi sahildir.

Anda âlim geçinen cahildir. (Nâbi)
IP
çocukluğum
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı çocukluğum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Mayıs2011 Saat 22:25

bismillahirrahmanirrahim
aziz kardeşim evela cepte bolca para olmalı. çünkü yer kiralamak lazım. hava parası depozito v.s bikaç milyar olacak. birde kiralar yüksek biliyorsun. yani diyelimki 3  milyar kiralamaya gitse aylık 1500 kira faturalar aydat v.s sana bunn bir yerden gelmesi lazım. yani aklın kirada olmamalı.

birde kardeşim bir yerlere yamanman lazım. acı ama gerçek. ya hükümete yamanacaksın yada ostim deki sanayicilere felan. çevren olacak yani.

yani benim cebimde 3-5 milyar olsa birde aylık 2 milyar felan biyerden gelirim olsa çevremde olsa açarım. tabi gazeteye ilan vermen gerek. merkezi bir yer olmalı. mesela kızılay olmalı görünür bir yer olmalı. veya ostimde açmalısın. ama orada nereye açacan her yer dolu kiralar yüksek.

geçindirirmi konusuna gelince bilmiyorum kardeşim. büroların sahiplerine bak ev araba neyim telefon ne marka hanımı mutlumu bebeler kaç kilo hangi mahallede oturuyor yüzü gülüyormu saçları dökmüş mü ayakkabısı kaç aylık v.s bunlara bakarak bu işte para olup olmadıgını öğrenebilirsin.

ama zannımca bu arapçaya ihtiyac duyan ankarada bir ostimdeki zenginler var birde hükümet cephesi var. bence. bilmiyorum allah yardımcın olsun ne diyim. garanti iş yoktur hayatta. allah rızkı verir. bi denemek lazım. kolay gele

IP
çocukluğum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı çocukluğum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Mayıs2011 Saat 22:27
ha birde bu dediklerim kızılayda yada sıhiyede bir binada yola bakan güney cephe bir daire için. tabi dairenin girince su tesisatına baktıracan elektirk tesisatına baktıracan belki boya attıracan belki halı koltuk sandalye mefruşat alacan. madem bekarsın belki orada yatacaksın. tabi iş hanı değilse yada bina yönetimi izin veriyorsa.

tabi bunlar işin avam versiyonu. birde işin hukuki cephesi var yani böyle biyer almak istersen vergi levhası gerekiyormu? şirket kurman gerek ozaman veya sadece bildirmek yetiyor mu v.s maliyeye danısmak lazım yada belediyeye

vesselam

IP
patience
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı patience Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Mayıs2011 Saat 22:52
Öncelikle, zaman ayırıp yazdığın için teşekkür ederim Çocukluğum...

Ben de biliyorum geniş bir çevreye ihtiyaç olduğunu... Ayrıca ingilizce tercüman da bulunması lazım vs.

Fakat benim merak ettiğim, çok fazla bir çevre olmadan merkezi bir yere kurulmuş bir tercüme bürosunun çok fazla çevre olmadan da çarkı döner mi?

İlim bir hucce-i bi sahildir.

Anda âlim geçinen cahildir. (Nâbi)
IP
çocukluğum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı çocukluğum Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mayıs2011 Saat 01:02
reis sen arapça biliyorsan arapça üzerine calıs. birde yanına ingilizce bilen adam alma. böyle evde calısanlar var sayfa basına pay ver ama öyle eleman aldınmı ozaman senin icin zor olur

valla kardeşim hayatta korkmican ve hedefine doğru ilerlicen. denemekte fayda var.

adamın bitanesi ayakkabı satıcısıymış afrikada bi ülkeye gitmiş şirket sahibine telefon açmış patron buraya boşa geldik burada insanlar ayakkabı giymiyorlar ayakkabı nedir bilmiyorlar geri dönüyorum demiş evine dönmüş. busefer baska bir sirketin adamı o  ülkeye gelmiş ve iner inmez şirket sahibini aramış demş ki

paton sana harika bi haberim var burada kimsenin ayakkabısı yok ve benden baska satıcıda yok demiş. yani paran varsa 3-5 gir dene derim. ama işin hukuki boyutunuda unutma. şirket lazımmı degilmi vergiler ne kadar felan fistan kolay gelsin

IP
serkomen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı serkomen Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Eylül2015 Saat 13:38
Anlaşılır ve bire bir tercümeler için sevdiğim bir firma

http://www.boratercume.com/

IP
tercume
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tercume Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mart2016 Saat 10:21
Ankara başta olmak üzere Arapça tercüme konusunda destek alabileceğiniz bir tercüme bürosu http://turkiyetercumeceviri.com/

tercüme bürosu

IP
tercume
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı tercume Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mart2016 Saat 10:22
Tercüme bürosu açmakla ilgili şuradan da bilgi alabilirsiniz http://www.metropoltercume.com/tercume-burosu-acmak-icin-gerekenler/

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.