Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme

Mesaj icon Konu: 2011 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme: 7-10 Şubat

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: 2011 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme: 7-10 Şubat
    Gönderim Zamanı: 08Şubat2011 Saat 14:09

2011 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme: 7-10 Şubat

AÖF 1. Sınıf - 2. Sınıf Bahar Dönemi kayıtları unutmalayım!

Bahar Dönemi kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgisi olan aşağıdaki "Kayıt Yelineme Kılavuzu" inceleyebilir.

الطالب المجتهد
IP
interaktif
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı interaktif Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Şubat2011 Saat 14:26
arkadaşlar başarı notları yazılmış örneğin benim 7 dersten 5 i 90 üstü ama ikisi arapça ve islam san. tarihi 38,5-30,5 bunların çağ eğrisinden kurtarıp kurtaramıyacağım ne zaman belli olcak...
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Şubat2011 Saat 15:46

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim Fakültesi Yönetim Kurulu Kararı ve Üniversite Senatosunun onayı gereğince, İlahiyat Ön Lisans Programı 2010-2011 öğretim yılından itibaren “Yıllık-Mutlak Sistem”den, “Dönemlik-Kredili Sistem”e geçirilmiş ve yenilenen ders programına intibaklar yapılmıştır.

Kredili sistem, ders seçiminde öğrenciye özgürlük getirerek, öğrencinin eğitim takvimini aksatmamayı amaçlayan, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim öğretim sistemidir.

Dönemlik sistem 1. ve 2. sınıfta “Güz” ve “Bahar” olmak üzere 4 yarıyıldan oluşmakta olup her yarıyılda bir ara sınav, bir dönem sonu sınavı gerçekleştirilecektir.

Dönemlik Kredili İlahiyat Ön Lisans Programının yeni ders programını ve ders programında yer alan derslerin “Yıllık Mutlak Sistem”de hangi derslere karşılık geldiği bilgisini http://ue.anadolu.edu.tr adresinde yer alan Program Kılavuzundan öğrenebilirsiniz.

الطالب المجتهد
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Şubat2011 Saat 15:49

BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

Bahar Dönemi Kayıt 07 şubat 2011 Pazartesi günü başlayıp

Yenileme Tarihi : 10 şubat 2011 Perşembe günü sona erecektir.

11 şubat 2011 tarihinde mazeretli olanların kayıt yenilemeleri yapılacaktır.

Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Ön Lisans Programına 2010-2011 öğretim yılı bahar dönemi kayıt yenileme süreci “Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payının Ödenmesi” ve http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden (istenirse) “Bilgi Formunun Güncellenmesi” ve “Ders Ekle-Sil İşlemi” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payının Ödenmesi

2010-2011 öğretim yılı bahar dönemine kayıt yeniletmek için güz döneminde kayıt yenileten öğrenciler Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 2. taksit ödemelerini, güz döneminde kayıt yeniletmeyen öğrenciler ise 1. ve 2. taksit ödemelerinin her ikisini ve varsa eski borçları ile birlikte 07-10 şubat 2011 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde yapmalıdırlar. Ödeme, T.C. kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank şubelerinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri” hesabına yapılabilecektir. Geçmiş öğretim yıllarından borcu olup sadece bu borçlarını ödeyen öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı bahar dönemine kaydı yenilenmez.

Mazeretleri nedeniyle 07-10 şubat 2011 tarihleri arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler, 11 şubat 2011 tarihinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler. Mazeretli kayıt günü olan 11 şubat 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilir.

07-11 şubat 2011 tarihleri arasında “Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemesini yapmayan öğrenciler sonradan kayıt yenileme işlemi için herhangi bir hak iddia edemez, mazeret ileri süremez ve 2010-2011 öğretim yılı bahar dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Elektrik kesintisi, İnternet hattının kesilmesi gibi teknik arızalar nedeniyle kayıt yeniletememe durumunda kalmamanız için son günleri beklemeden kaydınızı yeniletiniz.

Ders Ekle-Sil ve Bilgi Formunun Güncellenmesi İşlemleri Bahar dönemine kayıt yeniletecek öğrenciler, banka ödemelerini gerçekleştirdikten sonra T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden, “Ders Ekle-Sil” ve “Bilgi Formunun Güncellenmesi” işlemlerini yapabilirler (şifresi olmayan öğrenciler AÖF bürolarından şifre alabilirler).

Adres, büro, sınav merkezi ve nüfus bilgisi değişikliklerinizi AÖF bürosundan da yapabilirsiniz. 11 şubat 2011 saat 23:30’a kadar adres, büro ve sınav merkezini değiştiren öğrenciler, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. 12 şubat-03 Nisan 2011 tarihleri arasında adres, büro ve sınav merkezi değişikliği yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilirler. 04 Nisan 2011 tarihinden sonra yapılan değişiklikler sonraki dönemleri kapsayacaktır.

Eğer “Ders Ekle-Sil” işlemini gerçekleştirmezseniz, sistemin atadığı dersleri kabul etmiş sayılırsınız ve ilgili dönemde o derslerden sorumlu olursunuz.

Bir dönemde en fazla 10 ders ve toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders atamanız yapılacaktır. Ders ataması sonucu, sistemin atadığı dersleri kabul edebilir veya en az bir ders almak koşuluyla “Ders-Ekle Sil” işlemi yapabilirsiniz. Tekrar etmek zorunda olduğunuz dersler için “Ders-Ekle Sil” işlemi yapamazsınız. Bu işlemin sonucunda seçiminize göre o dönem sorumlu olduğunuz dersler belirlenmiş olacaktır.

AÖF bürosundan kitabını teslim alan öğrenci bir daha “Ders-Ekle-Sil” işlemi yapamaz. Bu nedenle öğrencilerimiz “Ders-Ekle-Sil” işlemi konusunda kesin kararını verdikten sonra AÖF bürolarından kitaplarını teslim almalıdır.

2010-2011 öğretim yılı Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 2. taksit ödemesini 07 şubat 2011 tarihinden önce ödeyen öğrenciler 07-11 şubat 2011 tarihleri arasında “Ders Ekle-Sil ve Bilgi Formu Güncellemesi” işlemlerini yapabileceklerdir.

Kaydını yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik kartı ile bağlı bulunduğu AÖF bürosuna başvurarak sorumlu oldukları derslere ait ders kitaplarını ve daha önce almamışlarsa, 2010-2011 öğretim yılına ait bandrollerini alacaklardır.

"Kayıt Yenileme", "Öğrenci", "Program" Kılavuzlarına ve Uzaktan Eğitim Programları ile ilgili açıklayıcı bilgilere ve duyurulara “http://ue.anadolu.edu.tr” adresinden ulaşabilirsiniz.

الطالب المجتهد
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Şubat2011 Saat 15:49

HATIRLATMA

2010-2011 Öğretim Yılı Bahar Dönemi:

1. Kayıt Yenileme Tarihleri: 07-11 Şubat 2011

2. Ara sınav tarihi: 02-03 Nisan 2011

3. Dönem sonu sınav tarihi: 28-29 Mayıs 2011

İLETİŞİM

• Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222) 444 10 26

• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

• Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.

• E-posta: merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyadı ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

DEKANLIK

الطالب المجتهد
IP
haret
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı haret Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2011 Saat 22:43
ders ekle sil işlemini internetten kendim yapmaya kalktım.Sürekli hata veriyodu.Çıktım.Büroya gidince önüme üç kitap koyduklarında şaşırdım.2 sınıftayım boşu boşuna bu sebeb ten okulum uzayacak . Aramadığım yer kalmadı neymişş siz seçmişsiniz....
kitap tesliminden sonra değişmezmiş.. o siteyi böylesine kalitesiz yapanlardan dünya ve ahrette şikayetçiyim
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek