Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumÖnlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Mesaj icon Konu: SELAMUNALEYKÜM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
Akif544
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı Akif544 Cevapla bullet Konu: SELAMUNALEYKÜM
    Gönderim Zamanı: 01Nisan2007 Saat 16:46

Akadaşlar ben ilahiyet ön lisans 1 sınıf Sivas'ta oturmakta ve okumaktayım.İsmim Akif ÇULHA 2005 yıldızeli imam hatip mezunuyum .

IP
hasyet
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hasyet Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Nisan2007 Saat 22:03

aleyküm selam kardeş önlisans mezunuym arabça ile ilgilenenlerle tanışmak istiyorum.on yıldır kuran arabçası ile meal,tefsir,te'vil alimlerine müştakım bu işin zirvesi hocalardan emzirildim.şimdi pratik arabça ile ilgileniyorum internet denilen sibernetik aleme yeni duhul ettim .bu sanal dünyayı henüz tanıdm.sultan ahmette çalışıyorum pratik arabcası kuvvetli olanlarla yazışmak istiyorum.

Düzenleyen hasyet - 18Nisan2007 Saat 22:05

IP
hacer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı hacer Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2007 Saat 16:54

selam hasyet kuran tafsir tevil ile  ilgilendiğini söyelemişsin. lafzı müşterekler ile ilgili bir kitap tavsiye edebilirmisin ben arıyorum ama bulamadım.ben online derslere katılıyorum pratik için çok iyi.arapla arapça konuşmak istersen yahoo.messenger ve skype ideal

IP
lazetti
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı lazetti Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Mayıs2007 Saat 01:08

selam hacer

Ben arapcaya yeni basladim buyuksehir belediyesinin kursuna gidiyoırum  gruba da yenı katıldım online derslerin pratik acısından iyi olduğunu soyledin ben online ders almıyorum sitedeki örnek derse (ilk ders) baktım hosuma gitmedi acaba diger konular daha mı iyi işlenmış aslında bu sorum sadece sana deil derslere katılan diğer arkadaşlar da samimi cevap verirlerse sevinirim

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Mayıs2007 Saat 09:24
Merhaba Lazetti, aramıza hoşgeldin

Anladığım kadarıyla ders demomuzu izlemişsin ve beğenmemişsin. Üyelerimizin kriterleri ve değerlendirmeleri bizim için çok önemli. Bu nedenle soruyorum yanlış anlaşılmasın. Arapça bilgi düzeyin nedir? Yani beğenmedim derken neye göre beğenmedin bunu yazabilirsen biz de kendi açımızdan düzeltilebilecek bir husus varsa düzeltmeye gayret ederiz.

Çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP
lazetti
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı lazetti Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Mayıs2007 Saat 13:58
Selamun Aleyke
onceki yazimda da yazdigim gibi istanbul buyuksehir belediyesinin (ismek) arapca kursuna bu yil basladim su anda universite 2. siniftayim orta okuldayken emsile, bina, maksut kitaplarini okumustum ama o kitaplarla alakali sadece fiil cekimlerini hatirliyorum baska hicbirsey  hatirlamiyorum
elestirilerime gelince;
ordaki vidyoda sabit bir kamera onunde, bir kisi kamera arkasinda bir kisiye soru soruyor ve kameranin arkasindan bir ses geliyor ama hep ayni ses soru sorulan kisi erkek de olsa bayan da olsa ayni ses (gaipten gelen bir ses)
Bana gore (bilmiyorum belki bu konuda yanlis dusunuyorum) kayitta cok fazla tekrar var. Fazla tekrar olmasi yabanci bir dilin ogrenilmesi acisindan cok iyi ama bu tekrarlarin sıkıcı olmamasi lazim butun sorulara aynı kişinin cevap vermesi ve orda video onundeki kişinin bazen kendi kendine soru sorması bence olayı sıkıcı hale getiriyor
benim soyleyeceklerim bunlar

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Mayıs2007 Saat 13:21
Eleştirilerin için teşekkür ederim.
Ancak bunlar genelde maddi olanaklar ve teknik detaylarla ilgili eleştiriler. Anladığım kadarıyla metod olarak bir eleştirin yok. Bu bahsettiğin (çoklu seslendirme, farklı açılardan kamera görüntüleri alınması, çekimin daha ilgi çekici hale getirilmesi vs..) hususlar tamamen maddi olanaklarla alakalı sorunlar. Biz de üyelerimizin desteği ile biraz para kazanıp daha kaliteli çekimlerle hizmet vermeyi elbette istiyoruz.  Ama şunun da hakkını vermek lazım, hiçbir kuruluştan destek almadan tamamen kendi çabalarımızla oluşturduğumuz bu sistem birçok eğitim yaklaşımına taş çıkartacak cinstendir. Çünkü bizler çalışıp çalışıp "arapça öğrenememenin" acısını çok iyi biliriz. Yıllarını emsile bina maksuda verip veya bir kursa milyonlarını döküp de iki lafı bir araya getiremeyen arkadaşlarımızın çekti azabı iyi biliyoruz. Bu nedenle sizlerin ihtiyacını doğru tespit ederek tam derde deva olacak cinsten çözümler üretmeye çalışıyoruz. Ancak elbette tüm bu fikirlerin hayata geçebilmesi bir noktada geliyor maddiyata dayanıyor. Emin olun imkanımızın olduğu ilk günden itibaren çok daha muhteşem projeleri hayata geçireceğiz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

IP
lazetti
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı lazetti Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Mayıs2007 Saat 14:09
Aleykum selam
hocam sizde haklisiniz
arabiconline su anda mevcut olan arapca siteleri icerisinde en iyisi dolayisiyla size de hak veriyorum elini hic bir tasin altina koymamis insanlara her is kolay gelir bizimki de oyle simdi insallah siteniz daha iyi olacaktir ve biz bu sitede arapca ogrenmenin keyfini doyasiya yasayacagiz
Allah kolaylik versin

IP
istisna
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı istisna Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Haziran2007 Saat 00:05
selamün aleykm
arkadaşlar ben önlisans ilahiyatı bu yıl bitirdim.dgs ye hazırlanıyorum.2 yıldır arapçayla ilgileniyorum.gramer tamam.ama pratiğim pek yok.biz arkadaşlarla yurt dışını düşünüyoruz arapça eğitim için,bu konuda bilgisi olan varmı?mısır,suriye,ürdün vs..neresi iyi olur?

IP
aysegulergun
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 273

Alıntı aysegulergun Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Haziran2007 Saat 01:08
aleyküm selam hilal

mısırı düşünmüyoruz, ürdün olmadı suriye,
artık hakkımızda hayırlısı:)

IP
kanunsuz03
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kanunsuz03 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Haziran2007 Saat 16:10

aysegül kardeşimiz söylemiş zaten.Fasih'e yakın en iyi burlarda konuşuluyor.Mısır da ammice ve az buçuk arapçan varsa onuda bozarsın gelirsin.Gider ammice öğrenirin ki oda mısır ammicesi berbat bir amiice hiç bir işine yaramaz oda nys yinede sen bilirsin....

Madem ki bu aşkta tek yahudi benim,seçip herflerin en çivilisini beni çarmıha gerin...
IP
paradisehande
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı paradisehande Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Haziran2007 Saat 21:39
Dokuz Eylül de okuyorum..Ön lisans Öğrenebildiğim bütün dilleri
öğrenmek istiyoruö..Hepinize kolay gelsin

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Haziran2007 Saat 13:54
Merhaba Paradisehande, aramıza hoşgeldin

Arapça çalışmalarında başarılar diliyorum.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.