Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Bilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netBilgisayar & İnternet & Klavye & Software & Programlar
Mesaj icon Konu: Arapça harfler kare şeklinde görünüyor Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
İhtiyar
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 465

Alıntı İhtiyar Cevapla bullet Konu: Arapça harfler kare şeklinde görünüyor
    Gönderim Zamanı: 09Aralık2010 Saat 13:36

Foruma yazdığım arapça yazıları forumda kareler olarak görüyorum sorun forum ayarları ile ilgili olabilirmi?

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Aralık2010 Saat 14:34

Merhabalar İhtiyar,
Neşeniz bol olsun.

Forumla ilgili olarak Arapça yazarken Arapça harflerin kare şeklinde görüntülenmesi forum ayarlarıyla ilgili bir durum değildir.
Forum ayarlarıyla ilgili bir durum olmuş olsa, birçok kimse aynı sorunu yaşamış olacaktı.

Söz konusu sorun ve çözlümler şunlar olabilir;
- Bilgisayarınızdaki Arapça dil ayarlarıyla ilgili olabilir; Sağdan sola dillerin dosyalarını yeniden yükleyerek bilgisayarınızı yeniden başlatarak Arapça yazmayı deneyebilirsiniz.
- Tarayıcınızdan kaynaklı olabilir; Tarayıcıyı kaldırıp yeniden yükleyerek Arapça yazmayı deneyeibilirsiniz.
- Zaman zaman tarayıcı değiştirildiğinde söz konusu sorun olabilir; Tarayıcınızı değiştirmişseniz, eski kullandığınız tarayıcı ile foruma giriş yaparak Arapça yazmayı deneyebilirsiniz.

Çalışmalarınızda sınırsız başarılar.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
İhtiyar
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 465

Alıntı İhtiyar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Aralık2010 Saat 09:17

شكرا

IP
siyahlale64
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı siyahlale64 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Temmuz2012 Saat 22:58

S.a. Hayırlı akşamlar.

Ben ilk defa arapça harflerle yazı yazmayı denedim. Fakat arapça klavye ile yazdığım yazıyı kopyalayıp yapıştırdığım zaman yazılar ters oluyor ve harfler birbirinden bağımsız gibi, sanki harfleri yanyana tersten sıralamış gibi görünüyor. Hangi bölüme yazacağımı da bilemedim.  Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Düzenleyen siyahlale64 - 10Temmuz2012 Saat 11:51

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide