Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sakarya İlahiyat İLİTAM 1. Sınıf Dersleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma BölümüSakarya İlahiyat İLİTAM 1. Sınıf Dersleri
Mesaj icon Konu: Arapça Dönem Ödevi - Uçak Kazası Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri Hemen Al Hemen Sat
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Kayıt Tarihi: 01Ekim2006
Konum: Rize
Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Arapça Dönem Ödevi - Uçak Kazası
    Gönderim Zamanı: 24Ekim2010 Saat 11:42UÇAK KAZASI

 

 

DÜŞEN TÜRK YOLCU UÇAĞI KAZASINDA 75 ÖLÜ

Çarşamba akşamı Türkiye’nin güneydoğusunda 80 kadar kişi taşıyan Türk yolcu uçağı düştüğünde aralarında 5 yabancının bulunduğu 75 kişi öldü.

 

       Türk Hava Yolları başkanı Yusuf  BALAYIRLI şunları söyledi: “Orada yolcuların tarafında pilotlardan oluşan bir takım ve üç hostes uçağın yüksek yerinde bulunuyorlardı.”

 

   Hava alanı iniş-çıkış yoluna yedi kilometre uzaklıkta düşen uçak 100…tarzında ve yoğun sis ortasında inmeye teşebbüs etmişti.

 

   Diyarbakır hava alanında salonda bekleyen kazazedelerin yakınları arasında hareket ve iletişim olmaya başladı. Şöyle ki: “ Polis hava alanı binalarından birini boşalttı. Onları sakinleştirmeye ve uçaktakilerin geçirdikleri kazanın açıklamasını yapmaya kalkıştı. Orada yoğun bir şekilde bulunan ordu kuvvetleri kazazedeleri kurtarmak için yardıma koştu. Yusuf BALAYIRLI kaza hakkında ciddi bir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

 

   Kötü hava şartlarından dolayı geçen hafta Diyarbakır’a gidecek olan hava yolu yolcularından bir kısmı ümitsizlendi… Kurtulan yolcular arasından bir bayan şöyle dedi: “ Uçak iniş esnasında yere çakıldı ve parçalanmadan önce ateş alevleri yükselmeye başladı.

   Bayan yolcu ateş dikkat dağıtan bir şekilde uçağı sardı dedi. Ve kurtulanlardan iki kişiyi gördüğünü söyledi. Ve dedi ki emniyet adamları oraya koştu ve hastanede hepsi dostça kaynaştı…

 

   Türkiye Ulaştırma Bakanı Binali YIDIRIM ölenlerin sayısını bildirdi ve orada durumu iyi olmayan yaralıların bulunduğunu söyledi…
الطالب المجتهد
IP
hayriyee
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 04Ekim2010
Konum: İstanbul
Gönderilenler: 0

Alıntı hayriyee Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ekim2010 Saat 13:52bu hangi sınıfın ödevi acaba..açıklma yaparsanız sevinirim..
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma


Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.bilgili site