Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Online Görüntülü Arapça Dersler
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİOnline Görüntülü Arapça Dersler
Mesaj icon Konu: Pratik Arapça Çalışma Ekibi (Yuvarlak Masa) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı bekiray Cevapla bullet Konu: Pratik Arapça Çalışma Ekibi (Yuvarlak Masa)
    Gönderim Zamanı: 17Ekim2010 Saat 21:58

Bismillahirrahmanirrahim

Arapça'ya gönül vermiş değerli kardeşler,

Allah'ın izniyle "Pratik Arapça Dersleri"nin ilk adımı olan bu sayfayla koşuya hazırlanıyoruz. Hızımızı hep bereber belirleyeceğiz.

Ne kadar katılım olursa hep birlikte o kadar hızlı ve emin bir koşu gerçekleştireceğiz.

Burada koşu için güzargahı biz belirleyeceğiz.

Artık numaralarınızı hazırlayın ve yola çıkın.

Biz sizi bekleyioruz...

Düzenleyen bekiray - 18Ekim2010 Saat 07:31

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2010 Saat 08:03

Bugün Başladık Çok Şükür

Artık buradan çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Derslerle ilgili soruları ilgili sayfadaki posta adresine ve/veya Online Görüntülü Arapça Dersler bölümünden iletebileceksiniz.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2010 Saat 09:38
Bugün ilk dersi bitiriyoruz. Aylık 12 dersi 2'şer günde çalışarak ilerleyeceğiz.

IP
zümrüd-ü Anka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı zümrüd-ü Anka Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2010 Saat 20:22
s.a bizde başladık bu gün derslere çok şükür. Şuan hazırlık derslerimdeyiz faydalı paylaşımları bekliyoruz Aeo

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2010 Saat 23:56
A.S. öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Dersleri mümkün mertebe aralıksız devam ettirmeniz (anlamadığınız durumlarda dahil) büyük faydanıza olacaktır.

Ben bu dersleri daha önce almış olmama rağmen (belli bir aya kadar) yine de baştan aldım takip etmeye. Aynı zamanda ekip zevkini almak için. Ve tabiki derslerin öğreticiliği ilk nedenim.

Yarın 2. Ders çalışmasıyla hızımızı sürdürüyoruz.

ÇALIŞAN ARKADAŞLAR, TAVSİYELERİMİZİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDELİM..

Başarılar..

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2010 Saat 11:13
Derslerimizin en büyük özeliği her dersin bir önceki dersle olan hatırlatmacı, pekiştirmeci, tekrarlayıcı bağlantıları. En son dersler ise (12. dersler) öğrenilen ay içerisindeki dersleri tekrar niteliği taşıyor.

Şöyle ifade  edelim ki: kendi başımıza çalışacağımız dilbilgisi kitabının konularını teker teker ele aldığımızda (basitten zora doğru) konular kendi içinde bütünlüğü pratik açıdan sağlayamıyor ne yazık ki. Çünkü her konu farklı bilgileri kapsıyor ve bu da bizlerin konuları birleştirme ve pratiğe dökme çabası ile karşılaşmamaıza neden oluyor. İşte dil öğrenimindeki en büyük can sıkıcı ve hız kesici ve hatta soğutucu bu çalışma tarzını ya örgün eğitimle, ya setlerle, ya bu sitede yer alan eğitimlerle vs gidermek istenilen amaca götürmede önemli destek sağlıyor.

Pratik Arapça derslerinde de bu metod iyi bir şekilde işlenmiş ve dersler arası bağlantılarla yapbozu tamamlamakta işiniz kolaylaşıyor. Her ders öncekileride tekrarlıyor.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2010 Saat 11:37
20'lik kelime kağıtları çıktısı için tıklayabilirsiniz

Bir sayfada 8 adet 20'lik ezber kağıtları mevcuttur. Yazıcıdan çıkarırken kağıdınızın arkasına önüne baskı yaptırırsanız, kestiğinizde önlü arkalı düzgün bir deste elde edersiniz.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2010 Saat 12:09
EKLENTİ:

Çalışmalarımızdaki verimliliği artırmak için derslerde geçen kelimelerin (kendi kelime dökümanından) sizlere her ders için Türkçe olarak eklemeye başladık.

Amaç: Derste ezberlediğiniz kelimeleri burada gördüğünüzde Türkçe okuyup Arapça hatırlamayı sağlamak. Her kelimeyi tek tek görüp Arapçasını hatırlamaınızı ve bilemediğinizi ezberinize katmanızı ısrarla öneriyoruz.

Çalışma sadece kelimeler üzerinedir. Misal: Adın ne? şeklindeki ifadeler dahi bu eklentide yer almayacaktır.

Bir öneri: Buradaki kelimeleri 20'lik kağıtlarınıza kolayca geçirebilir ve arkalarına da Arapçalarını yazabilirsiniz.

IP
mandalcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mandalcı Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Kasım2010 Saat 16:11
S.a. kardeşlerim emeklerinizin eminmki karşılığı güzel bir mükafat olacaktır Allah razı olsun

IP
mücahide
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mücahide Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2010 Saat 09:37
s.a ben de arapçaya yeni başaldım ama cümle yapısını pek anlayamamışım onun için çok zorlanıyorum bu da benim kelimeleri bildiğim halde cümle kurmamı engelliyor.. sizler eğerki bu dersleri site-forum üzerinden falan yürütüyorsanız bana da yardımcı olur musunuz ?

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2010 Saat 11:32
AleykümSelam Sayın mücahide:

Cenab-ı Hakk çalışmalarınızda sabır nasip etsin.
Dil bilgisi kurallarını biraz da olsa bilmek ilerleyen zamanlarda üstüne yavaş yavaş kazanımlar sağlamanız açısından giriş olarak size yetecektir.
Öyle zamanlar olur ki işin içinden çıkamaz, dili ulaşılamaz görebilirsiniz. Ama unutmayın bu sadece sizin sorununuz olmayacaktır.
Size "Arapçayı Öğreten Kitab"ı tavsiye ederim. Mehmet Maksudoğlu'nun.
Sorularınız olursa sitemizdeki ilgili bölümlere sormaktan çekinmeyiniz. Yalnız her sorunuza hemen cevap bulamamak sizi sıkıntıya sevk etmesin, bizler bu dili iyi öğrenmekle Arapça popülerliğinde bir tanıtıcı olma rolünü üstlenmiş olacağız. Ki Arapça da en az İngilizce kadar olmayı hak ediyor.
Ama işimiz uzun çünkü daha fazla kendi çabalarımız ve gayretlerimizle ilerlemek zorundayız.
Başarılar..

IP
mücahide
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mücahide Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2010 Saat 23:25
Allah razı olsun.İnşAllah kitabı en kısa zamnda alamaya çalışacağım... 

IP
aynur ersoy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aynur ersoy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Ekim2011 Saat 23:59
arapça öğrenmek istiyorum arkadaşlar yardımcı olun ALLAH rızası için

IP
zmbkenk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zmbkenk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Ekim2011 Saat 22:01
arkadaslar kaynak olarak neler kullanıyosunuz bende yenıyım de

IP
mücahide
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mücahide Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Kasım2011 Saat 15:33
kaynak olarak kantara kitabını kullandık ilk başta şuanda tercüme için cantaş serisini yapıyoruz . Her iki kitap da çok iyi . :) tavsiye ederim yani .

IP
yusufuc
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yusufuc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2011 Saat 11:33

ESSELAMUNALEYKÜM arkadaşlar aranıza yeni katılan bu fakire yardım etmeniz dileklerimle emsileyi bitirdik çok şükür ancak hafızada taze kalması için neler yapılabilir

IP
c.ali
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 57

Alıntı c.ali Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Kasım2011 Saat 17:43
segili yusuf kelime elif lam takısı almışssa sonu tenvin olmaz yani esselamu aleyküm olur yada selamün aleyküm olur

IP
mücahide
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mücahide Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Kasım2011 Saat 12:39
ve aleykum selam ,hafızada taze kalması için bol bol baştan sona tekrar etmeniz gerekli . Hocalarınıza ya da aile içindeki kişilere ya da kendi kendinize tekrar ettiğinizde faydalı olur inşeAllah . Kolay gelsin . Allah kolaylık versin .

IP
kibar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kibar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Temmuz2012 Saat 22:10
selam ve dua ıle

IP
mehmetozer33
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mehmetozer33 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Eylül2012 Saat 12:28
Orjinalini yazan: bekiray

20'lik kelime kağıtları çıktısı için tıklayabilirsiniz

Bir sayfada 8 adet 20'lik ezber kağıtları mevcuttur. Yazıcıdan çıkarırken kağıdınızın arkasına önüne baskı yaptırırsanız, kestiğinizde önlü arkalı düzgün bir deste elde edersiniz.

IP
mehmetozer33
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mehmetozer33 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Eylül2012 Saat 12:30
selamünaleyküm arkadaşlar ben daha önceden arapça temel bilgim vardı ama malesef tekrar etmeyince unuttuk ama iyi bir bir eğitimle çok iyi seviyeye geleceğime inanıyorum bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz.nereden başlamalıyım

IP
jimmy325
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı jimmy325 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Kasım2013 Saat 10:36
Şöyle ifade edelim ki: kendi başımıza çalışacağımız dilbilgisi kitabının konularını teker teker ele aldığımızda (basitten zora doğru) konular kendi içinde bütünlüğü pratik açıdan sağlayamıyor ne yazık ki. Çünkü her konu farklı bilgileri kapsıyor ve bu da bizlerin konuları birleştirme ve pratiğe dökme çabası ile karşılaşmamaıza neden oluyor. İşte dil öğrenimindeki en büyük can sıkıcı ve hız kesici ve hatta soğutucu bu çalışma tarzını ya örgün eğitimle, ya setlerle, ya bu sitede yer alan eğitimlerle vs gidermek istenilen amaca götürmede önemli destek sağlıyor.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,156 Saniyede Yüklendi.