Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: Pratik Arapça'ya Katılın !!! Derslere başladık... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı bekiray Cevapla bullet Konu: Pratik Arapça'ya Katılın !!! Derslere başladık...
    Gönderim Zamanı: 04Ekim2010 Saat 09:12

Arkadaşlar sizlere kendi gayretlerimle üstesinden gelmeye çalıştığım bu dili, Pratik Arapça Dersleri Kursundan çok daha verimli ve düzenli, aynı zamanda eğlenceli çalışabileceğinizi ısrarla öneriyorum.

Ayda 20 tl. Yani günde 1 tl bile değil. (ki günde 1 tl dahi olsa bu eğitim için çok az)

20 liranızı gözden çıkarın ve bir ay deneyin, kazancınız bir ayda dahi verdiğiniz miktarı fazlasıyla geçecektir.

Anlamadığınız yerleri gelin burada sorun. Beraber çözelim. Alıştırmalar yapalım. Diyaloglar kuralım...

Bu arada eğer bir aylığına belli konuları 20 liraya anlatan bir Arap Hoca bulursanız beni ilk haber verecekleriniz arasına katın.

Düzenleyen bekiray - 20Ekim2010 Saat 18:01

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2010 Saat 12:03

Bir memnuniyet örneği... (Bir forum üyesinin daha önce katıldığı bu desrlerle ilgili görüşü...)

S.a. kardesler,..

Gercekten bu isi nasil yaptiniz, nasil basardiniz bilmiyorum ama oldukca emek verilmis ve ozen gosterilmis.

............. kardesin de ifade ettigi gibi, bende oldukca memnun kaldim, sanki arapca hocasi direk bana anlatiyor dersi, hemde arap hocasi yahuu,..
Kimin aklina gelirdi ki, bana bir arapca hocasi pratik calistiracak diye, valla aklima geldikce sizlere dua ediyorum.
الف الف مبروك

Ozellikle kulakligi onerdiginiz icin tesekkur ederim, gercekten enfes bir durum oluyor
Birinci dersi rahat 10 defa dinledim, dinledikce de tum cumleleri hocayla birlikte daha rahat soylemeye basladim.
bugun ikinci dersi dinliyorum, pdf elektronik kitapciklara calisiyorum ve akabinde hocayi dinliyorum kulaklikla, ders sonrasi pdf elektronik kitapcigi aciyorum ve kendime ayirdigim bir defterede ders sonrasi calismalarimi yapiyorum.
Boylece dersleri yazinca yazi kabiliyetimde artıyor.
Beni boylesine heveslendiren admin arkadaslara nasil dua etsem bilemiyorum, Allah sizden razi olsun

Sayın scelik'in aşağıdaki forum tarihli yazısından...
01Kasım2006 Saat 23:21

Düzenleyen bekiray - 17Ekim2010 Saat 12:56

IP
lalel
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı lalel Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2010 Saat 20:52
selamun  aleykum  kardeslerim  nasilsiniz  iyimisiniz  ben  Allahima  sukur  iyiyim  sizlerinde  iyi  olmasini  Allahimdan  isterim  benim  turkcem  cok   zayif  bende  sizin  gibi  olabilsem  turkceyi  ozellikle  arapcayi  bilsem  ama  imkanim  yok  bu  arapca  nerde  ogretikiyor  merak  etum  ondw  sorayim  dedim  internettenmi  yayin  yapiliyor  para  nerden  gonderuliyor  bi  arkadasim  turkiyede  okuyor  bari  soyyyleyeyim  o  yararlanir  ALLAHIM  sizlerden  razi  olsun  boyle  arapcalar  ogretiyorsunuz  benim  icim  yaniyor  ogrenmek  guzel  mekkeme  gitmek  rn  buyuk  hayalim  insallah  zengiin  olurumda  giderim  ben  yunanistanliyim  ya  doslar  garip  kardesiniz  sizleri  tebrik  ederim  hem  bu  dunyada  hem  ahirette  kazanmisiniz  vay  halime  cigerim  yaniyor  doslar  hoscakalin  ALLAHLA  KALIN 

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2010 Saat 21:12
Değerli kardeşim lalel. Bizler iyiyiz Yaratan Kudret'e şükür. Sizin gibi kardeşlerimizin varlığıyla daha bir iyi oluyoruz.

Türkçe yazımın gayet iyi, inşAllah ileride Arapça'ya da hakim olursun.
Bu girmiş olduğun site, kurucularının vefakar çalışmalarıyla Arapça öğretimi gayretinde. Farklı çalışmaları var. Benim en hoşuma giden çalışmalarından biri Pratik Arapça Dersleri. Mısırlı Mahmut Hoca öğretiyor. Ama ne yazık ki ülkemizde Arapça henüz hak ettiği yeri alabilmiş değil. Ama alacak yakında Allah'ın izniyle. Ve bu site internette bu işi lider götüren bir içeriğe sahip.

Allah senin gönlüne göre versin, Özlediğin mekanlara ve kişilere kavuştursun. Sİzlere dualarımızı gönderiyoruz. Sizlerden de bekliyoruz. Ümmet- Muhammed olarak bir arada bulunacağız inşAllah.

Burada yazışmayı bırakma kardeşim. Sende Allah'a emanet ol.

IP
s.aaayadenk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53

Alıntı s.aaayadenk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2010 Saat 13:18
pagdon lakinpratik arapça dersiveren hocalar zaten sitede mevcut!
hemd gayet uygun fiyatlara anlamadı ben?

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2010 Saat 14:55
s.aaayadenk kardeşim evet buradaki dersi kastediyorum. Zaten buradan başka bu ücretlerle ders veren varmıdır ki? (kaliteli olarak).

Düzenleyen bekiray - 05Ekim2010 Saat 14:56

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ekim2010 Saat 22:14
BİZ (bir kaç arkadaş)
15-18 Ekim Tarihleri arasında Pratik Arapça Derslerine başlıyoruz.

Dil öğrenmek isteyen arkadaşlar; biz yukarıdaki tarihlerde başlıyor ve sizdende katılım bekliyoruz.

Ne kadar geniş katılımla ve aynı zamanda başlarsak aynı konularda fikir alışverişi yapacak ve ilerlememiz o derece kolay olacaktır.

Haydi!

Katılımlarınızı bekliyoruz..

IP
zümrüdü_anka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 61

Alıntı zümrüdü_anka Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ekim2010 Saat 14:48
nasıl işlenecek dersler katılım nasıl olacak.videolardan mı takip edeceğiz.ben bir bayan hocadan arapca dersleri alıyorum konuşma üzerine daha yeni başladık gerçi.burdaki sistme nasıldır öğrenebilirmiyim

IP
Hira nur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Hira nur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ekim2010 Saat 21:46
pratik arapça öğrenmek istiyorum fakat anladığım kadarıyla sizin dersler online olacak netim olmadığı için ders saatinde katılamayabilirim

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ekim2010 Saat 10:28
Değerli arkadaşlar;

Dersler sitemizde mevcut ve katılım için detaylı bilgiyi bu adresten edinebilirsiniz:
http://www.onlinedil.net/pratik_arapca/genel_tanitim.asp

Buradaki amaç zaten sitede yıllardan beri takdir görmüş Pratik Arapça Derslerine toplu katılımı sağlamak.

Yani amacımız etkileşim halinde konularda ilerlemek. Aynı derslerde anlaşılmayan yerleri çözmek, sorular sormak ve cevabını kısa sürede almak. Çünkü etkileşim içerisinde bir sınıf oluşturmaya çalışıyoruz.

Bu arada sitede mevcut diğer dersleride gezmenizi ve bilgilenmenizi öneririm.

Ama mutlaka bir fedakarlık yapın ve deneyin.
Dersleri 24 saat 30 gün istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz sayın Hira nur.

Arkadaşlarınıza tavsiyelerinizi bekleriz..

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Ekim2010 Saat 13:51
Arkadaşlar hemen hemen 1 hafta sonra birlik halinde başlıyoruz inşAllah.
Bu arada çalışmalara farklı uygulamalar katabilmek ve zengin bir çalışma ortamı sağlamak için önerim, sizden Pratik Arapça'nın genel tanıtımına ve Forumuna göz atarak bilgi sahibi olmanız ve aklınıza gelen fikirleri burada paylaşmanız.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2010 Saat 09:23
. . . : BİR BİLGİ : . . .
DERSLERİN İÇERİĞİ HAKKINDA

Online Görüntülü Pratik Arapça derslerinin konsepti oldukça farklı!
Tamamen pratik Arapça konuşturmaya/algılamaya/kalıpları kavramaya/en çok kullanılan mantık cümlelerini özümsemeye yöneliktir.

- Online Görüntülü Pratik dersleri hayatın her yönüyle ilgilidir. Hayatın her yönüyle ilgili yorum yapabilme zenginliği kazandırılmak istendiğinden, konular özenle seçilerek Arap hocaların fonetik ve diyaletiyle sunulmaktadır.

- Hayatın her yönüyle ilgili bu dersler "Tanışma" bölümüyle başlayarak turizm, ticaret, siyaset-seçimler-parti, gelenek-görenek, çevre sorunları, insanlık sorunları, Türkiye'nin Avrupa Birliğine girişi, Maç-takım-taraftar, Trafik kazaları-emniyet-sigorta, Arap dünyası, Arap Atasözleri, Hoby, hayallerimin prensesi, dil eğitimi, Özel günler vb. gibi yaşayan en güncel konular işlenerek zengin mantık cümleleri, behemahal günlük hayatta kullanılan cümle yapıları işlenmektedir. Seçilen konuların içeriğini oluştururken Arap kanalları (Al-Jazeera, Al-Manar, Nil-News-Egypt, Sat7-Egypt, LJBC-TV, Saudia1, Al-Risalah, Al-Akhbariyya, Iqra TV gibi başlıca popüler televizyonlar izlenerek taranmakta ve canlı, aktif cümleler toparlanarak konularımızda malzeme olarak kullanılmaktadır. Oluşturulan metinler Arap hocalarımızın (fonetik ve diyalektiyle) dersler Arap hocaların en doğal canlılığıyla anlatılmakta, dersteki gülüşme ve şakalaşmalarda (Arap dünyasının) en doğal ortamını yaşatmaktadır.

Hazırlık derslerinden sonra Pratik derslerine geçilmektedir. Bu pratik derslerin ilki de "Tanışma" bölümüdür.
- İzlediğiniz demo dersidir ve dersin ilk 10 dakikasıdır.

- "Tanışma" bölümü dersi 45 dakikalık bir derstir. Dersin tamamını izlediğinizde görebileceksiniz ki, fevkelade istifade edilebilecek çok zengin bir tanışma diyalogları, konuşmalar, size sürekli katkı sağlayacak niteliktedir.

- Online Görüntülü Pratik Arapça derslerimizle Arap hocaları herkesin evine kadar ulaştırmış bulunmaktayız. Böylece daha uzun zaman ayırarak dersleri takip edebilmek imkanı doğmuştur.

- Online Pratik Arapça derslerimizle Arapça diline vakıf olan arkadaşlarımızında dilini güncel tutmak ve körelmelerine engel olmak üzere takip edilmesinin de gerekliliğine inanıyoruz. Zira Almanya'ya çalışmak için giden soydaşlarımızdan da görebileceğimiz gibi, ana dili olan Türkçe'yi bile kullanmaya kullanmaya, konuşmalarını yarı Türkçe ve yarı Almanca icra eder hale gelmişlerdir. Burada dile yoğunlaşmanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Bir dili pratik anlamda kazanabilmek için;
- Dili öğrenebilmek için kişi kendine bir "süreç" tayin etmeli (bu süreyi derslerimizle 6 ay olarak belirledik) ve bu süreçte "sürekli" ve "yoğun" çalışmalıdır.

- Bu dersleri "Arap hocaların ağzından" izleyerek temin edilen "kulak dolgunluğu" çok önem arzettiğinden, hocaları sürekli dinlemek lazım gelir. Daha önce dinlediğiniz dersler dahi olsa, mükerreren izlemek/dinlemekle bu mantık cümelleri ve yapıların daha rahat hatırlanabilirliliğini artıracaktır.

- Online Görüntülü Pratik Arapça derslerinde azami derecede sürekliliği ve yoğunlğu sağlamak için "Nasıl Çalışacaksınız?" başlığıyla önerimizi aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz: www.onlinearabic.net/online_ders/nasil_calisacaksiniz.asp

- Elde edilen bu süreklilik ve yoğunluk rüyanızda Arapça konuştuğunuzu sağlayabilmeli. İşte bu durum sizin Arapça diline yoğunlaştığınızı ve konuşmaya başlayabildiğinizi gösterir. (Prf. Dr. Sadi Çöğenli - Atarük Üniversitesi  Arap Dili ve Edebiyatı)

- Arap Dili ve Edebiyatı bölümü ve İlahiyat Fakültesi bölümünden hocalarımızdan derslerimizi takip etmekte ve derslerin izlenmesi, mükerreren izlenmesi ve takip edilmesinin gerekliliğinden öğrencilerine bahasettikleri gibi pratik anlamda istifade ettiklerini de dile getirmektedirler.

Evden, iş yerinden Online Görüntülü Pratik Arapça takip edebilme, izleme keyfini ve fırsatını yaşatabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsanımızın kalbinde Arapça öğrenme hevesini bu çalışmalarımızla ortak bir sinerji haline dönüştürebilmiş olmak ancak mutluluğumuzu pekiştirmektedir.

Bol Arapçalı günler dileriz.

Sayın idinc'in aşağıdaki forum tarihli yazısından...
30Aralık2007 Saat 16:18

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2010 Saat 09:36
...

Düzenleyen bekiray - 17Ekim2010 Saat 12:56

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2010 Saat 21:42
Arkadaşlar kısa bir zaman sonra derslere adım atacağız.

Arapça öğrenmek isteyen arkadaşlarınıza da duyurmanızı rica ediyoruz.

Katılan her bir kişi dahi bilgi alışverişine büyük bir halka olacaktır, bilende bilmeyende.

IP
faran
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı faran Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2010 Saat 22:27

selamun aleyküm

iyi her şey güzelde, birkaç sorum olacak anlayamadığım
sarf ve nahiv kurallarının birkısmını biliyorum, kelime hazinem de fena değil,pıratiğim pek fazla yok hangi seviyeden başlamalıyım
bir bölümde ''sınıf ortamında hazırlanmış görüntülüdersler'' var
bir bölümündede ''görüntü ve sesli dersler var'' bunların aralarında seviye farkı varmı?
birde aylık olan dersleri izleme sınırı varmı? ders demosunda tanışma diyalokları var 1 aylık derste sadece tanışma konusumu işleniyor yoksa birkaç dersin toplamı bir aylık dersimi oluşturuyor
bilgi verirseniz memnun olurum 

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2010 Saat 22:50
Aleykümselam

Sarf ve Nahiv bilgisine azda olsa eğilimli olmak bu dersleri anlama adına çok iyi. Ben size başından başlamanızı (ki zaten dersler baştan sona doğru sıralı) tavsiye ediyorum.

Ne kadar bilgi olsada diyalog bambaşka oluyor, dinlemek ve konuşmak.

Pratik Arapça derslerini daha önceden aldığım için bildiğimden ısrarla tavsiye ediyorum ama diğerleride çok güzel hazırlanmış. Arasındaki farkı site yöneticilerine danışmanızı öneririm.

Derslerin ücreti aylık yatınca 1 ay dilediğiniz gibi açılan dersleri defalarca takip edebiliyorsunuz. Sınır yok.

Tavsiyem bir ay deneyin memnun kalmazsanız eğitim için kayıp sayılmaz harcadığınız.

IP
faran
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı faran Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Ekim2010 Saat 22:53
teşekkürederim

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ekim2010 Saat 13:48
Başarılar sayın faran, umarım ki değerlendirirsiniz... 

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ekim2010 Saat 13:50
Geri sayım başladı...

Düzenleyen bekiray - 16Ekim2010 Saat 08:06

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ekim2010 Saat 22:02
Başlama günü belli oluyor...

Düzenleyen bekiray - 16Ekim2010 Saat 08:06

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2010 Saat 08:04
EKİBİ KURUYORUZ (Son Günler)

Aynı dönem bizimle başlayan arkadaşlarla;

- Belirleyeceğimiz tarihe kadar belli seviyeye ulaşacak,
- Her ders için örnekler türetecek (derste geçen kelimeler ekseninde),
- Kelime alıştırmaları yapacak,
- Döküman alış-verişinde bulunacak,
- Arapça kanallar izleme ve çözümleme ve tercümeler yapacak,
- Ekipte yavaş olanlarımızı destekleyip güç verecek,
- Dilbilgisi pratik açıklamalar oluşturacak,
- Belli bölümler oluşturup farklı uygulamalar yapacak
  ve
- Hepimiz mümkün olduğunca çok şey öğrenme gayretinde olacağız.

Bütün bunları BERABER yapma amacındayız.

TEK İSTEK;
YABANCI DİLİN ÜZERİMİZDE OLUŞTURDUĞU (KENDİMİZ TARAFINDAN) KORKUYU, BECEREMEME DUYGUSUNU, ANLAMIYORUM TAKINTILARINI ve BÜTÜN DİL İLE İLGİLİ OLUMSUZLUKLARI; BİREYSEL ÇALIŞMA DİSİPLİNSİZLİĞİNDEN ve YETERSİZLİĞİNDEN KURTARIP EKİP İLE DİSİPLİNLİ VE BİLİNÇLİ hatta TEŞVİKLERLE ÜSTESİNDEN GELMEK.

Katılmak isteyen arkadaşlar hazırlıklara başlayın...

BİZ BU İŞİ BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

HAYDİ HEP BERABER!!!!

Düzenleyen bekiray - 16Ekim2010 Saat 08:05

IP
s.aaayadenk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53

Alıntı s.aaayadenk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2010 Saat 17:05
yaaaa bende katılmak istiyorum lakin şuanda imkansız madden malesef evet çok cüziii bir miktar lakin olmayınca olmuyo sende iyice heveslendirdin beni ya  bekiray kardeşim
 inşallah en kısa zamanda bana da nasip olur....

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2010 Saat 21:48
Nasip kardeşim belli olmaz İnşAllah katılabilirsin...

IP
zümrüd-ü Anka
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı zümrüd-ü Anka Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Ekim2010 Saat 22:07
S.a bende Pratk Arapça derslerine katılmayı düşünüyorum.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ekim2010 Saat 11:09
Aramızda olmanızı, desteklerinizle ve desteklerimizle birlikte ilerlemeyi isteriz.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ekim2010 Saat 12:48
Yarın inşAllah 1. ayın derslerine başlıyoruz.

Katılmak isteyen arkadaşlar bugünden,

http://www.onlinedil.net/pratik_arapca/genel_tanitim.asp

adresine kayıt yaptırabilir ve derslerle ilgili bilgiler edinebilir.

Bugün sitede mevcut olan ezber kağıt örneğinin biraz daha üstünde çalışılmış ve kullanım için hemen çıktı alabileceğiniz, 20'lik kelimeleri yazabileceğiniz çalışmayı eklemeye çalışacağım.

Düzenleyen bekiray - 17Ekim2010 Saat 15:01

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ekim2010 Saat 15:00
Derslere başlarken oluşturacağımız çeşitli konu başlıklarında, derslerle ilgili çalışma yöntemlerini ele alacağız.

DERSLER; KONUŞMA, DİNLEME ve Yazma içeriklidir. Amaç, Arapça'yı bilmek değil; Arapça'yı bilip kullanabilmek.

UNUTMAYIN: Dersler yıllardır sitede mevcut. Ve istediğiniz zaman da üye olabilir öğrenmeye başlayabilirsiniz. Fakat şunuda UNUTMAYIN: Biz çoğunluk sağlayarak aynı dersleri etkileşimli yapmak ve soru-cevap ortamları oluşturmak istiyoruz.

Önlisans okuyanlar ve mezunlar! Arapça, diliniz olsun isterseniz sizde derslerden arta zamanınızı bizimle geçirerek Arapçanızı pratiğe dökmeye başlayabilirsiniz. Öğrendiğiniz kuralları unutmayın gelin ve pratiğe dökün.

Bunu şimdi yaparsanız sizinle aynı şeyi yapmak isteyenlerle aynı coşkuyu paylaşacaksınız..

Bol örnek, soru, kelime, tecrübe..

HAYDİ!! ARTIK HEDEF KOYMA ZAMANI, ama en önemlisi BUNA BİRLİKTE ULAŞMA ZAMANI

Düzenleyen bekiray - 17Ekim2010 Saat 15:03

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ekim2010 Saat 21:43
Kelime ezberleme kağıdı siteye gönderilmiştir, eklendiğinde sizleri bilgilendireceğim.

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Ekim2010 Saat 22:02

IP
bekiray
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı bekiray Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2010 Saat 18:08
Arapça gönüllüsü bir kardeşin sorusunun cevabı (özel mesajdan alıntı).

"abicim kafamda sorular var rica etsem bilgin dahilinde cevaplaya bilirmisin ?
 abicim ;
1 kaç ay sürecek dersler
2 her ay kaç ders var
3 bu dersler kayıtdan mı?
4döküman falanda alabiliyomusunuz?
5 hergün mü ders izliyosunuz?

bu sorulara aktif bi şekilde yani sayfa üzerinden cevap verirseniz eminim bi çok daha iyi olacakdır...
Allaha emant

Eyvallah kardeşim,

1) Dersler en az 1 aydan başlayıp 6. ay ile son buluyor. Biz her ay uzatmadan 6 ayıda tamamlamak istiyoruz. Yani iki günde bir ders bir ayda 12 ders bitiyor böylece. Ama isteyen aynı dersleri uzatabilir (Ek aylık ücratle tabi).
2) Aylık 12 ders var
3) Evet dersler sitenin yıllardır verdiği kayıtlı dersler, yani gecenin bir yarısı interneti açıp istediğin kadar ve istediğin dersten çalışabiliyorsun.
4) Dökümün bilgisayarına indiriyorsun: o günkü dersin ünitesi, bilinmeyen kelimeleri ve alıştırma eki. Yazıcı için masraflı ama bilgisayardan takip için uygun.
5) İstediğin zaman. İstersen bir hafta izlemeyebilirsin. Ama geçen günler ay hesabı olduğu için düşüyor. Yani derslerden soğumamak için en iyisi hergün takipçisi olmak, en azından günaşırı.

Başarılar..."

IP

Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma