Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: İLİTAM yerleştirme sorunları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
beyaz41
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 53

Alıntı beyaz41 Cevapla bullet Konu: İLİTAM yerleştirme sorunları
    Gönderim Zamanı: 30Eylül2010 Saat 15:08

İlitam yerleştirmeleri ösym merkezi tarafından yapılmadığından ve de yerleştirmelerin düzeli bir şekilde yürütülmemesinden dolayı;

- Yedeklerde yerleşen yüzlerce insan listeyi takip etmediklerinden ötürü kayıt haklarını kaybettiler,
- Bazı ilitamlara ön kayıtların hatalı yapılmasından ötürü haklarını kaybeden insalar oldu
- Ankara yedek liste açıklamadığından ötürü, Ankara yerleşebilecek bir kişi diğer ilitamlarda  kayıt sırası ona gelince hakkını kaybetmemek adına kayıt yaptırdı.
- 5 ilitamında asıl listesi birbirinin aynısı gibiydi bu yüzden çok bekledik
- Yatırılan ücretlerin birbirinden farklı olması

bu ve buna benzer bir çok sorun sayılabilir.

Bu ve buna benzer şikayetlerimiz ösym ye e-posta yolu ile bildirirsek düzenlemeler yapılabilceği kanısı içerisindeyim.

Bence en önemlisi de ilitamlarda da tercih sırası gözetilerek yerleştirme yapılması gerektiğidir.
Zira çarpık olan sistemden ötürü evine daha yakın olan Ankarayı okumak isteyen bir kişi, Ankara'nın kayıt tarihleri geç olduğundan ve de yedek listede yayınlanmamış olduğundan hakkını kaybetmemek adına Sakarya yı tercih edebilmektedir.

Sizden ricam bu çarpık düzenin iyileşmesi adına osym ye mail atmanızdır. Ne kadar çok kişi mail atarsa o kadar etkili olur ve ciddiye alınır.
osym@osym.gov.tr

IP
enesberk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı enesberk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Eylül2010 Saat 23:08

ben istanbula 347 yedekteydim ama yanlış olduğundan sıra hala< gelmiş değil. ben atacağım .elinize sağlık

IP
beyaz41
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı beyaz41 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ekim2010 Saat 18:14
BİRAZ ÖNCE  ÖN KAYIT ÜCRETİ ALAN İLİTAMLARIN HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETTİKLERİNE DAİR BİR MAİL DAHA ATTIM. ARKADAŞLAR SİZDE DESTEK OLSUN.. 500 KİŞİLİK KONTENJANA 3000 E YAKIN KAYIT OLUYOR 2500 KİŞİNİN ÖDEDİĞİ PARA HAKSIZ KAZANÇ OLARAK ÜNİVERSİTEDE KALIYOR.

BU SORUNLAR DÜZELTİLMEZSE BİZ BU YIL 3 İLİTAMA PARA YATIRDIK GELECEK YIL YENİ AÇILAN İLİTAMLARLA KAÇ TANE DAHA OKULA PARA YATIRICAZ MEÇHUL OLACAK..

Düzenleyen beyaz41 - 01Ekim2010 Saat 18:15

IP
s.aaayadenk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı s.aaayadenk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ekim2010 Saat 10:21
Orjinalini yazan: beyaz41

BİRAZ ÖNCE  ÖN KAYIT ÜCRETİ ALAN İLİTAMLARIN HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETTİKLERİNE DAİR BİR MAİL DAHA ATTIM. ARKADAŞLAR SİZDE DESTEK OLSUN.. 500 KİŞİLİK KONTENJANA 3000 E YAKIN KAYIT OLUYOR 2500 KİŞİNİN ÖDEDİĞİ PARA HAKSIZ KAZANÇ OLARAK ÜNİVERSİTEDE KALIYOR.

BU SORUNLAR DÜZELTİLMEZSE BİZ BU YIL 3 İLİTAMA PARA YATIRDIK GELECEK YIL YENİ AÇILAN İLİTAMLARLA KAÇ TANE DAHA OKULA PARA YATIRICAZ MEÇHUL OLACAK..
sonuna kadar haklısın! resmen rant kapısı yapmış vaziyetteler sırtımızdan ne paralar kazanyorlar.

Düzenleyen s.aaayadenk - 02Ekim2010 Saat 10:21

IP
ebruli_32_
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı ebruli_32_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ekim2010 Saat 21:02
site yöneticilerinden rica etsem yedek listelerin yazıldığı bi konu açsalar süper olurdu

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.